Регистрация    Войти
Авторизация
» » » » Духовне відродження і «Рідна країна»

Духовне відродження і «Рідна країна»

Категория: Политика, Регион
Духовне відродження і «Рідна країна» Того тижня, 16 серпня, у прес-центрі Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України відбулася зустріч із засновником благодійного фонду «Рідна країна», громадським діячем і політиком Миколою Томенком. В рамках цікавого спілкування він розповів про свою діяльність, спрямовану на реалізацію програм національно-культурного розвитку та на сприяння духовному пробудженню суспільства.
 

«Зараз ми запускаємо проект «Сім чудес України: малі батьківщини великих українців». Сподіваємось реалізувати його у 2020 році», – розповів благодійник і додав, що багато відомих національних письменників, поетів, мистецьких та політичних діячів, народились у таких містечках, про які мало кому відомо. Тому, – говорить науковець, – мета цього проекту поширити відомості про селища, звідки вийшли люди, які творили і змінювали українську історію.

 

«Це буде 21 постать творців української історії, духовності, культури тощо. Розповідаючи про цих митців, які виховувались та навчалися в Україні, таким чином ми хочемо популяризувати українську культурну спадщину», – пояснив Микола Томенко.

Як говорить політик, такі люди, як Григорій Сковорода, Леся Українка або Михайло Драгоманов і т.д., об’єднують Україну, і немає різниці це державні діячі або інтелектуали тощо.

 

Ця концепція має в собі три пласти, – додає він. – Перший пласт – це буде оновлене бачення історії, біографія видатних людей та розповіді про невеличкі міста або села, в які варто було би поїхати хоча б тому, що там народилися ці значні особи.

 

Громадський діяч говорить, що за допомогою цього проекту місцева влада, а також туристичні компанії зможуть поповнювати бюджет завдяки таким туристичним турам. На основі цього керівник проекту планує зробити приблизно десь десять фільмів про українських діячів і ці міста, які будуть викладені на сайті благодійної організації у відкритому доступі, щоб їх мали можливість дивитись люди.

Щодо проблем із збереженням культурної спадщини спікер зазначив, що в Україні є до 15 об’єктів, які треба зберегти у першу чергу. Але проблема в тому, що в країні немає навіть такої професії як реставратор. Також відсутня системна робота та спланованість. Мусить бути якась конкретна програма, спрямована на відновлення спадщини. Та поки в нас не буде державної стратегії, то і на місцевому рівні мало що вирішиться.

 

На прес-конференції обговорювались інші не менш важливі соціальні питання, наприклад, щодо суспільного телебачення.

– Ми не повинні змагатися за рейтинги телеканалів, телебачення має бути таким, щоб його можна було у будь-який момент включити і подивитись цікаву передачу, – зауважив громадський діяч.

 

Відносно майбутньої президентської кампанії очільник благодійного фонду повідомив, що братиме в неї активну участь і презентував свою політичну концепцію «Український Президент-2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів». Микола Томенко також проти змін в Конституцію. Він вважає, що не Основний закон потрібно змінювати, а виконувати його положення.

 

Олексій ВЛАСОВ, фото автора

 

Источник Позиция

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
КОММЕНТАРИИ (1)
труповоз 24 августа 2018 15:33
Главное, туда не тулить попов и тех, кто присягал Адольфу Гитлеру.
Цитировать          1
Написать комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Введите код: