Регистрация    Войти
Авторизация
» » » » Микола ГУЗЕНКО: «Ми маємо рухатися тільки вперед!»

Микола ГУЗЕНКО: «Ми маємо рухатися тільки вперед!»

Категория: Позиция » Cтатьи » Регион
Микола ГУЗЕНКО: «Ми маємо рухатися тільки вперед!»Новий рік вступив у свої законні права. Нещодавно українці відсвяткували й Різдво Христове. Щоразу, переступаючи поріг нового року, ми намагаємося оцінити зроблене з точки зору успіхів та помилок, а також взяти на замітку те, над чим варто було б попрацювати згодом.
 

Тільки-но почався січень, ми відвідали Воскресенську ОТГ Пологівського району, про яку неодноразово розповідали на сторінках ПОЗИЦІЇ. Нагадаємо, свого часу вона була однією з перших громад, що утворилися на теренах Запорізької області.

Крім підсумків, з якими ця ОТГ завершила рік, для відрядження було ще два вагомих приводи. Наприкінці грудня 2019 року «Українська асоціація районних та обласних рад» відзначила Воскресенську ОТГ та її керманича почесною грамотою та медаллю «За вірність українському народу». А учні Воскресенського та Кінсько-Роздорівського навчально-виховних комплексів блискуче виступили на загальнообласному конкурсі відеороликів «Моя громада – моє майбутнє». Про це ми поспілкувалисяз головою Воскресенської ОТГ Миколою Гузенком.

 

– Розкажіть детальніше, за що саме громада і ви, як її керівник, були нагороджені «Українською асоціацією районних та обласних рад». А також про конкурс «Моя громада – моє майбутнє».

– Українська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» проводила захід, метою якого було визначення найкращих ОТГ. Ми взяли участь у ньому і виявилися у числі переможців. Найкращі громади нагородили почесними грамотами, відомості про них внесли у Книгу пошани. Відповідно, кожного керівника громади відзначили медаллю «За вірність українському народу».

 

Конкурс «Моя громада – моє майбутнє» був ініційований Запорізьким обласним центром зайнятості та департаментом освіти та науки облдержадміністрації. Учасниками фінального туру конкурсу стали учні Воскресенського та Кінсько-Роздорівського НВК. Відеоролик «За нами майбуття, за нами сила!», створений учнями 11-го класу Кінсько-Роздорівського НВК, здобув перемогу в номінації «Актуальність та реальність розвитку громади». Відеосюжет їх однолітків з Воскресенського НВК отримав грамоту за професійне виконання та відображення життя громади. Напередодні Нового року ми разом з директором Пологівської філії обласного центру зайнятості Михайлом Лупейченком та начальником відділу освіти, молоді, культури та туризму Тетяною Харь поздоровили «винуватців свята», подякували їм за перемогу у конкурсі та вручили цінні подарунки.

 

– Минув ще один рік напруженої роботи. Що було зроблено за цей період?

– Головним досягненням вважаю те, що ми завели в громаду газ. Газифікацію було розпочато у 2008-2010 роках, але триває вона й сьогодні. Ще одне нагальне питання – водопостачання. У селі Воскресенка реконструкцію водопровідної мережі виконано в повному обсязі. Нарешті скресла крига й у питанні реконструкції водогону у Кінських Роздорах. Він будувався ще у часи СРСР. За ці роки його реконструкція не проводилася. Двічі, у 2017 та 2019 роках, ми надавали необхідну документацію до департаменту житлово-комунального господарства Запорізької ОДА. Загальна вартість проекту реконструкції складає 15 млн грн. Для того, щоб розпочати його реалізацію, на останній сесії обласної ради депутати виділили громаді близько 8 мільйонів гривень для освоєння у 2020 році.

 

Не менш важливим питанням є й вуличне освітлення наших сіл. У кожному з них ці роботи виконані майже наполовину. У 2019 році зроблено освітлення основних магістралей села Воскресенка. У цьому році плануємо завершити основне освітлення Кінських Роздорів. Крім того, багато зроблено і в освітній сфері – виконано ремонти двох наших НВК.

 

- Поділіться планами на майбутнє...

- Планів багато. По-перше, добудувати новий Свято-Троїцький храм у Воскресенці, а також завершити реконструкцію унікального Спасо-Преображенського храму у Кінських Роздорах. Користуючись нагодою, хочу щиро подякувати керівництву компаній «Політехніка» та ТОВ «Агрофірма «Батьківщина», зокрема Олександру Містюку та Олегу Трубілову, за їх підтримку, а також за те, що від самого початку опікуються цією святою справою. По-друге, ми маємо багато планів стосовно будівництва спортивних майданчиків, а також сучасного футбольного поля. Спорт повинен забирати дітей від комп’ютерів та заохочувати їх вести здоровий спосіб життя.

 

По-третє, хотілося б дещо змінити формат культурно-масових заходів, які проходять в громаді, наблизити їх до молоді. В цьому напрямку ведеться велика робота. Та я вважаю, що цього все одно недостатньо. Нам треба бути більш креативними, шукати нові підходи, щоб було цікаво всім. Як саме? Наприклад, придбати сучасну світлотехніку, що використовується для проведення дискотек. Зробити це зараз заважає брак коштів. Але ми налаштовані працювати над цим питанням.

 

– Яким би досвідом не володів керівник, без підтримки команди однодумців він не зробить нічого. Хто сьогодні входить до вашої команди?

– Моя команда – це ті, хто працює поруч зі мною. Кожен з них – досвідчений фахівець, якому не потрібно пояснювати, що і як робити. Всі члени команди добре усвідомлюють необхідність змін і завжди націлені працювати на результат. Сьогодні життя змінюється дуже швидко, тому треба вміти оперативно відповідати на виклики часу. Скажу більше: якби в мене не було такої команди, то й громада не відбулася б взагалі.

 

– Наша зустріч – перша у 2020 році. Що б ви побажали своїм землякам – мешканцям Воскресенської ОТГ?

– Хоча й трохи з запізненням, від усього серця вітаю земляків з новорічними та різдвяними святами! Щиро бажаю мешканцям громади витримки, терпіння і подальших успіхів у розбудові нашої малої батьківщини. Ми маємо рухатися тільки вперед! Батьки залишили нам добрий спадок. Питання в тому, що передамо своїм дітям ми. Давайте будемо завжди пам’ятати про це і спільними зусиллями змінювати життя на краще. Дякую кожному за підтримку! Щастя вам та вашим родинам, здоров’я, усіляких гараздів і довгих щасливих літ!

 

 

Олег ВАЛИК, фото Володимира САЛЬНІКОВА

 

 

С фотоотчетом Вы можете ознакомиться ЗДЕСЬ

 

Источник Позиция

 

 

Написать комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Введите код: