Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Bloomberg: економіка єврозони більше схильна до ризику зростання цін на паливо, ніж США

Bloomberg: економіка єврозони більше схильна до ризику зростання цін на паливо, ніж США

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Bloomberg: економіка єврозони більше схильна до ризику зростання цін на паливо, ніж СШАОдним із головних ризиків для економіки єврозони нині є ціни на пальне. Темпи зростання ВВП Євросоюзу (ЄС) більшою мірою залежать від цього чинника, ніж США, заявила головний експерт Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Клер Ломбарделлі. Її слова наводить Bloomberg.

На думку аналітика, у разі подальшого зростання цін на пальне темпи збільшення ВВП єврозони можуть сповільнитися на тлі високої інфляції, що зберігається в регіоні. Збільшення біржових цін на нафту з травня на 25 відсотків вже вплинуло на вартість товарів і послуг у низці держав регіону, що є вкрай небажаною обставиною, уточнила Ломбарделлі.

Вищевказані чинники в сукупності неминуче призведуть до зростання витрат європейських домогосподарств та зниження споживчої активності у країнах єврозони.
 
«Це багато в чому залежить від того, якою мірою країни схильні до впливу цін на нафту», — пояснила вона. Саме з цієї причини аналітики ОЕСР переглянули свої прогнози щодо темпів зростання ВВП у США та ЄС. Якщо в Сполучених Штатах очікується приріст 2,2 відсотка за підсумками 2023 року, то економіка єврозони зросте лише на 0,6 відсотка, зробила висновок Ломбарделлі.

Раніше аналітики ОЕСР передбачили уповільнення темпів зростання світової економіки з трьох відсотків ВВП наприкінці грудня до 2,7 відсотка за підсумками 2024 року. Труднощі виникнуть через ефект від жорсткості грошово-кредитної політики, що триває, з боку провідних центробанків і збільшення ключових ставок. Іншими проблемами стануть інфляція, що зберігається на високому рівні, та слабке відновлення китайської економіки після затяжних локдаунів.