Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Палата представників США схвалила проект допомоги Ізраїлю без України

Палата представників США схвалила проект допомоги Ізраїлю без України

Категорія: Головне, Політика
Палата представників США схвалила проект допомоги Ізраїлю без УкраїниПалата представників США схвалила окремий законопроект щодо виділення допомоги Ізраїлю на суму близько 14,3 мільярда доларів без згадки України. Контрольований республіканцями законодавчий орган наполягав на поділі запитів про фінансування, проте не отримав підтримки як у Сенаті, так і Білому домі.
 
Між законодавцями двох палат назріває розкол, а президент пригрозив накласти вето на проект у разі його ухвалення.

На голосуванні на користь документа висловилися 226 конгресменів, проти виступили 196. Далі він має бути передано на розгляд до верхньої палати Конгресу.

Республіканці наполягають на поділі допомоги Ізраїлю та Україні

26 жовтня стало відомо, що республіканці подали законопроект про поділ допомоги Ізраїлю та Україні, який дозволить передати мільярди доларів Тель-Авіву замість Києва.

Наступного дня новий речник Палати представників Конгресу США Майк Джонсон закликав розділити запит про виділення 105 мільярдів доларів Ізраїлю та Україні, а також зажадав від Білого дому звіту про витрачені на Київ кошти.

30 жовтня він уточнив, що до Палати представників Конгресу США буде внесено окремий законопроект про фінансування Ізраїлю, оскільки це є термінова та невідкладна необхідність.

2 листопада Майк Джонсон заявив, що законопроект допомоги Україні буде ухвалено наступним після голосування Палати представників США окремою мірою допомоги Ізраїлю. Він зазначив, що законопроект підтримки Києва буде поєднаний із проектом із забезпечення безпеки кордонів.

Байден пригрозив накласти вето на проект, якщо в ньому не буде згадано

Президент США Джо Байден пригрозив накласти вето на законопроект про надання допомоги Ізраїлю, якщо в ньому не буде згадана Україна, у разі його ухвалення Палатою представників. Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

"Президент накладе вето на законопроект про допомогу лише Ізраїлю. Думаю, ми чітко дали зрозуміти це", - заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому. 

Інформацію про наміри американського лідера ветувати законопроект також підтвердили у бюджетному управлінні Білого дому. Там наголосили, що запити щодо допомоги Ізраїлю та Україні не можна розділяти, а республіканці політизують питання, яке слід розглядати на двопартійній основі.

Раніше адміністрація Байдена розкритикувала республіканців з Палати представників через їхню реакцію на запит щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю.