Екс-генсек НАТО Расмуссен запропонував прийняти Україну в альянс у нових кордонах
12 листопада 2023 08:32
Переглядів: 223
Коментарів: 0
Надрукувати
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен запропонував прийняти Україну в альянс у нових кордонах, без окупованих територій, тобто без Криму та Донбасу. Його слова наводить видання Guardian.
"Настав час зробити наступний крок і запросити Україну до НАТО. Нам потрібна нова архітектура європейської безпеки, де Україна буде в самому серці НАТО", - заявив Андерс Фог Расмуссен екс-генсек НАТО.
Екс-генсек політичного блоку наголосив, що питання про вступ України не можна відкладати до наступного року.
Расмуссен зазначив, що виняток із НАТО підконтрольних Росії територій знизить загрозу конфлікту з Москвою. При цьому вступ України до блоку не обов'язково означає заморожування бойових дій.
Однак завдяки дії п'ятої статті Статуту НАТО Росія уникатиме атак вглиб української території, що дозволить Києву наростити сили і знову вийти на лінію фронту, впевнений колишній генсек.
"Росії необхідно дати чіткий сигнал, що будь-яке порушення території НАТО буде зустрінуто відповіддю", - додав Расмуссен.
Видання зазначає, що напередодні наступного саміту Північноатлантичного альянсу точаться дискусії щодо залучення військових фахівців для опрацювання питань, пов'язаних із членством України в НАТО. Зокрема, обговорюється питання демаркації лінії фронту, щоб показати де починається територія, яка вважається частиною політичного блоку.
У серпні начальник штабу генерального секретаря НАТО Стіан Йєнссен припустив, що конфлікт з Росією вирішиться, якщо Україна відмовиться від території і натомість отримає членство в альянсі. Однак пізніше він відмовився від своїх слів, зазначивши, що вони були «частиною ширшої дискусії щодо можливих сценаріїв майбутнього в Україні». За словами Єнсена, йому не слід було так говорити.
Слова про можливий розмін територій на членство в НАТО не сподобалися й українській владі. Президент країни Володимир Зеленський назвав їх провокацією та відмовився розглядати таку пропозицію.
|