Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Спікер Палати представників запропонував фінансування уряду США без допомоги Україні та Ізраїлю

Спікер Палати представників запропонував фінансування уряду США без допомоги Україні та Ізраїлю

Категорія: Головне, Політика
Спікер Палати представників запропонував фінансування уряду США без допомоги Україні та ІзраїлюСпікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон (Республіканська партія) подав законопроект про тимчасове фінансування федерального уряду. Він пропонує не включати до нього допомогу Україні та Ізраїлю та кошти на захист південного кордону США. Білий дім назвав законопроект несерйозним.

Якщо законопроект не буде ухвалено до 17 листопада, то роботу федерального уряду буде припинено. План Джонсона передбачає продовження фінансування низки урядових програм і відомств до 19 січня 2024 року, інших — до 2 лютого, передає The Hill. На думку спікера, питання виділення коштів на допомогу Ізраїлю, Україні та на зміцнення кордону має розглядатися у відриві від законопроекту щодо фінансування уряду, щоб уникнути шатдауну.

Як пише Politico, пан Джонсон очікує, що деякі республіканці проголосують проти його законопроекту, тому для ухвалення буде потрібна підтримка демократів. Партія меншини дала зрозуміти, що не підтримає двоетапний законопроект спікера. Однак навіть у разі схвалення у Палаті представників законопроект можуть не ухвалити в Сенаті, який контролюють демократи.

Прес-секретар Білого Дому Карін Жан-П'єр назвала пропозицію "рецептом для ще більшого хаосу з боку республіканців". У заяві йдеться, що республіканці «втрачають дорогоцінний час, на несерйозну пропозицію, піддану критиці представниками обох партій».

Майк Джонсон змінив на посаді Кевіна Маккарті, якого змістила група однопартійців, яка не згодна з його законопроектом про тимчасове фінансування уряду США. Ту ініціативу підтримали демократи, хоч вона також не містила допомоги Україні. Пан Джонсон голосував проти законопроекту Маккарті. Спікер Палати представників було усунуто з посади вперше в американській історії. Роботу Конгресу деякий час було паралізовано.

Питання фінансування допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та зміцнення південного кордону США розглядаються окремо. Білий дім пропонував виділити з цією метою додаткове фінансування у розмірі $106 млрд (у тому числі більше $61 млрд Україні). Адміністрація Джо Байдена хотіла, щоб питання фінансування всіх цілей розглядалося одним пакетом, проте республіканці виступили проти цього. Палата представників ухвалила окремий законопроект щодо допомоги Ізраїлю у розмірі $14 млрд, але Сенат заблокував ініціативу.