Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Померла колишня перша леді США Розалін Картер

Померла колишня перша леді США Розалін Картер

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Померла колишня перша леді США Розалін КартерКолишня перша леді США Розалін Картер померла у віці 96 років. Вона 77 років була одружена з 39-м президентом США, лауреатом Нобелівської премії миру Джиммі Картером, якому зараз 99 років.

Про смерть повідомила заснована колишній першій леді неурядова організація Центр Картера та сам Картер. Колишня перша леді «померла мирно, у родинному колі» у своєму будинку в Плейнс (штат Джорджія, США), йдеться в повідомленні.

У заяві Центру наводяться слова 39-го президента: «Розалін була моїм рівноправним партнером у всьому, чого я коли-небудь досягав. Вона давала мені мудрі рекомендації і підтримувала, коли я цього потребував.
 
Поки Розалін була у світі, я завжди знав, що хтось любить і підтримує мене». У пані Картер залишилися чотири дитини, 11 онуків та 14 правнуків. Один онук помер у 2015 році.

Помічники президента Джиммі Картера називали його дружину "спрезидентом", пише Associated Press. Вона, на відміну від багатьох своїх попередниць, брала участь у засіданнях кабінету президента, висловлювалася з спірних питань та представляла чоловіка у закордонних поїздках. Багато помічників президента вважали, що пані Картер мала кращий політичний чуття, ніж її чоловік, і заручалися її підтримкою перед обговоренням проектів з главою держави.
 
Вашингтонські журналісти називали Розалін Картер «сталевою магнолією» за залізну волю, яка контрастувала із зовнішньою сором'язливістю та м'яким південним акцентом, пише AP. Після поразки 39-го президента на виборах саме вона продумувала повернення до Білого дому, а не самого колишнього глави держави.

У травні у Розалін Картер виявили деменцію. У листопаді вона почала отримувати хоспісну допомогу вдома. Джиммі Картер отримує хоспісну допомогу вдома з лютого.