Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » FT: Євросоюз планує обмежити пересування російських дипломатів

FT: Євросоюз планує обмежити пересування російських дипломатів

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
FT: Євросоюз планує обмежити пересування російських дипломатівДержави-члени Євросоюзу обговорюють можливе обмеження пересування для дипломатів із Росії. Таку ідею запропонували чеські політики в рамках переговорів щодо 12-го пакету санкцій, повідомляє британська газета Financial Times (FT) із посиланням на дипломатичні джерела.

Як пише газета, Чехія пропонує видавати російським дипломатам візи та посвідки на проживання, щоб ті перебували всередині лише однієї країни і не могли безперешкодно пересуватися всім Євросоюзом. Представники країни також хочуть, щоб у дипломатів із Росії приймали лише біометричні паспорти, оскільки їх складніше підробити.

Співрозмовник FT пояснив пропозицію тим, що на територію Чехії "прибувають агенти ГРУ та інших служб". Обговорення, як уточнює газета, знаходиться на початковій стадії, і запропоновані обмеження, найімовірніше, не будуть запроваджені в черговому пакеті санкцій.

За інформацією ЗМІ, у рамках 12-го пакету санкцій Євросоюз планує відмовитись від російських алмазів. Запропонований варіант обмежень у разі прийняття виявиться жорсткішим, ніж у США, оскільки ЄС традиційно був важливим ринком для АЛРОСА. За інформацією видання EUobserver, заборона на імпорт алмазів з Росії торкнеться ювелірних виробів, що містять алмази та перли, у тому числі наручний годинник.