Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Парламент Еквадору визнав колишнього президента винним у корупції

Парламент Еквадору визнав колишнього президента винним у корупції

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Парламент Еквадору визнав колишнього президента винним у корупції Парламент Еквадору визнав колишнього президента Гільєрмо Лассо винним у корупції під час роботи держкомпанії, яка займається танкерними перевезеннями нафти. Інформацію було передано з парламенту прокуратурі.

«116 голосами за Національна асамблея вирішила, що Гільєрмо Лассо несе політичну відповідальність за розкрадання, і у зв'язку з цим відправив усі документи щодо політичного процесу прокуратурі та наглядовому органу, щоб вони розпочали відповідне розслідування»,— йдеться у повідомленні парламенту соцмережі X (екс- Twitter).

За даними парламентаріїв, Гільєрмо Лассо був частиною корупційної схеми у держкомпанії FLOPEC, яка відповідає за танкерні перевезення нафти. Як передає La Prensa Latina, корупційну схему в держкомпаніях очолював зять екс-президента, бізнесмен Данило Каррера, і партнер, який, ймовірно, пов'язаний з мафією, що займається незаконним обігом наркотиків. Однак заборонити Гільєрмо Лассо позичати держпосади поки що все одно неможливо, згідно з конституцією Еквадору.

Термін Гільєрмо Лассо на посаді президента мав закінчитися у 2025 році. Однак у травні цього року на тлі імпічменту, оголошеного йому національними зборами, він підписав указ про розпуск Національної асамблеї та проведення нових президентських та парламентських виборів.

17 листопада розпочав роботу новий склад законодавчого органу, який і вирішив продовжити розгляд справи про участь екс-президента у корупції. 23 листопада новим президентом Еквадору став Даніель Нобоа.