Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » У ЄС звинуватили уряд Польщі у порушенні закону

У ЄС звинуватили уряд Польщі у порушенні закону

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
У ЄС звинуватили уряд Польщі у порушенні законуГрупа членів Європарламенту (ЄП) від різних країн заявила, що уряд Польщі грубо порушив конституцію, коли взяв під свій контроль державні ЗМІ. У тексті звернення євродепутатів до Єврокомісії (ЄК) парламентарі звинуватили Кабмін у порушенні принципу верховенства закону. 

«20 грудня 2023 року новий уряд Польщі силою взяв під свій контроль державні засоби масової інформації. Вони звільнили членів правління та призначили своїх, грубо порушивши конституцію та польське законодавство. Вони відправили бандитів до штаб-квартири громадського телебачення, застосували фізичне насильство для усунення співробітників та відключили від ефіру громадський телеканал», - нагадали депутати.

"Хоча Комісія неодноразово заявляла про верховенство закону та свободу ЗМІ у випадку з Угорщиною, зараз вона зберігає повну мовчанку. Таке мовчання передбачає застосування Комісією подвійних стандартів у питаннях верховенства права. Ми легко можемо собі уявити, що сталося б, якби все це сталося в Будапешті під керівництвом прем'єр-міністра Орбана [Угорщини Віктора]", - йдеться у тексті звернення до Єврокомісії.  

У зв'язку з цим вони адресували в ЄК ряд питань про її оцінку того, що відбувається, і намір втрутитися в ситуацію.

«Чи вважає Комісія, що насильницьке захоплення державних засобів масової інформації в обхід відповідних юридичних процедур, передбачених національним законодавством, сумісне з верховенством закону та поважає свободу та плюралізм ЗМІ? Як Комісія забезпечуватиме, щоб повага до верховенства закону вимірювалася однаковими стандартами у всіх державах-членах, незалежно від уряду та його політичних позицій?» - йдеться у зверненні.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що польські чиновники приховують докази та намагаються перешкоджати ходу розслідування диверсій на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2». Профільні міністерства та відомства Польщі уникають співпраці з міжнародним слідством.