Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » У Чехії висловили побоювання через рішення США щодо ЗПГ

У Чехії висловили побоювання через рішення США щодо ЗПГ

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
У Чехії висловили побоювання через рішення США щодо ЗПГОглядач Hrot24 Франтішек Новак пише, що Росія може заробити на забороні на експорт ЗПГ, яку запровадив президент США Джо Байден.

За словами журналіста, Росія вже підготувала низку проектів, пов'язаних із зрідженим газом. До них входить заплановане на наступний рік будівництво великого терміналу в Мурманську, уточнив він.

Як зазначив Новак, «проросійське» рішення американського голови пов'язане з бажанням Білого дому сподобатися «лівим» виборцям — раніше у Сполучених Штатах опублікували доповідь, згідно з якою експорт ЗПГ зі Штатів до Європи виявився шкідливішим для навколишнього середовища, ніж спалювання вугілля.

Новак написав, що американський мораторій важко вдарить деякими країнами Євросоюзу, включаючи Чехію. Довіра європейців до Штатів опиниться під питанням.

Раніше видання Foreign Policy повідомило, що республіканці назвали рішення Байдена щодо заборони експорту ЗПГ за кордон подарунком російському лідеру Володимиру Путіну. Автор статті також зазначив, що рішення американського лідера розкритикували у Європі та Азії. На думку партнерів Сполучених Штатів, заборона на експорт ЗПГ може поставити під загрозу їхню можливість знаходити альтернативні джерела енергії.