Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » TWZ: США схвалили продаж комплексу виявлення на базі аеростатів Польщі

TWZ: США схвалили продаж комплексу виявлення на базі аеростатів Польщі

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика

TWZ: США схвалили продаж комплексу виявлення на базі аеростатів ПольщіПольща отримала схвалення уряду США щодо закупівлі елементів нової системи раннього виявлення на базі аеростатів. Система, яку хочуть використати, виявлятиме літаки, вертольоти і дрони, пише The War Zone (TWZ).


Вашингтон схвалив продаж систем наземної та повітряної радіолокаційної розвідки на базі аеростатів. Також до пакету, який оцінюється в 1,2 мільярда доларів, увійде супутнє обладнання та послуги з обслуговування систем.

 

Зазначається, що Польща розглядала можливість придбання таких комплексів з 2017 року. У рамках програми Barbara Варшава хотіла поставити на озброєння обладнання для виявлення різних дронів, вертольотів та інших апаратів, що низько летять. Також військові планували отримати можливість виявлення та супроводу цілей на суші та на морі.

 

До складу системи, яку куплять у США, увійдуть бортові радари раннього попередження з відповідачами «свій-чужий» та неназване обладнання для радіоелектронної розвідки. Також Варшава придбає наземні пункти управління та системи швартування аеростатів.

 

«Польща використовуватиме цей потенціал як бортову систему раннього попередження для захисту від ймовірних регіональних загроз. Це також дозволить Польщі збільшити свій внесок у майбутні операції НАТО. Польщі не важко буде прийняти це обладнання у свої збройні сили», — йдеться у повідомленні агентства зі співробітництва в галузі безпеки Міноборони США.

 

У жовтні видання Defense News писало, що армія США задумалася про модернізацію застарілих аеростатів, які використовують для розвідки та зв'язку. Парк апаратів планують оновити для можливої протидії Росії та Китаю.