Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Reuters: США відкинули пропозицію Росії про припинення вогню в Україні

Reuters: США відкинули пропозицію Росії про припинення вогню в Україні

Категорія: Головне, Політика
Reuters: США відкинули пропозицію Росії про припинення вогню в УкраїніСША після контактів із посередниками відкинули пропозицію Росії про припинення вогню в Україні. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три російські джерела, знайомі з ходом обговорень.

У 2023 році російська сторона через посередників на Близькому Сході дала зрозуміти США, що готова розглянути можливості припинення вогню на території України. Однією з умов Москви було збереження територіальних надбань. Однак Вашингтон не почав розпочинати переговори, відмовившись від тиску на Київ.

Зазначається, що російська сторона намагалася налагодити контакти з американцями у 2023-му та на початку 2024 року, проте успіхів ці спроби не мали. Агентство пише, що в січні цього року відбулася телефонна розмова помічника президента Росії з міжнародних справ Юрія Ушакова та радника американського президента з нацбезпеки Джейка Саллівана. Американський чиновник сказав, що готовий обговорювати всі аспекти відносин Росії та США, окрім українського конфлікту. Жодна зі сторін не підтвердила, що дзвінок справді мав місце.

Джерело Reuters у США стверджує, що жодних офіційних контактів між Вашингтоном та Москвою зараз немає. Співрозмовники агентства розповіли, що наприкінці 2023 року зустріч посередників відбулася в Туреччині, наголошується, що в ній взяли участь особи, які не мають офіційних постів, їхні імена не називаються.

У матеріалі також зазначено, що Кремль, американські Білий дім, Держдепартамент та ЦРУ від жодних коментарів відмовилися.