Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » У ЄС порушили питання щодо залучення приватних інвестицій в оборону через Україну

У ЄС порушили питання щодо залучення приватних інвестицій в оборону через Україну

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
У ЄС порушили питання щодо залучення приватних інвестицій в оборону через УкраїнуЧлен Європарламенту (ЄП) від Бельгії Том Ванденкенделаре порушив питання щодо залучення приватних інвестицій в оборонний сектор Євросоюзу (ЄС) на фоні конфлікту в Україні. Про це йдеться у зверненні до Єврокомісії.

У своєму зверненні він наголошує, що на тлі конфлікту в Україні та на Близькому Сході «архітектура безпеки Європи більш хитка, ніж за останні десятиліття».

«В результаті ЄС та його держави-члени були змушені знову задуматися про суттєве збільшення своїх оборонних бюджетів та стимулювання своєї оборонної промисловості. Єврокомісія вже зробила кроки у цьому напрямку, але у Стратегічному компасі  також зобов'язалася сприяти приватним інвестиціям в оборонну промисловість до 2023 року», - заявив Ванденкенделаре.

У зв'язку з цим він звернувся до ЄК із питанням щодо обсягів приватних інвестицій в оборонний сектор.
 
«Чи може Комісія описати ініціативи, які вона зробила чи робитиме для стимулювання приватних інвестицій в оборонну промисловість? Чи є Комісії дані про обсяг інвестицій приватного сектора, які вона має намір залучити?» - запитав член ЄП.

Раніше в Литві захотіли позичати гроші на фінансування оборонних витрат у населення. Таке рішення назвала прийнятним варіантом речник парламенту Литви Вікторія Чміліте-Нільсен. Вона зазначила, що більшість представників політичних партій Литви висловилися за підтримку такої ідеї.