Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » IIF: темпи зростання світової економіки можуть сповільнитися до 2,4% у 2024 році

IIF: темпи зростання світової економіки можуть сповільнитися до 2,4% у 2024 році

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
IIF: темпи зростання світової економіки можуть сповільнитися до 2,4% у 2024 роціКриза в Червоному морі, викликана почастішали випадками ракетних атак по торговим судам з боку єменських повстанців-хуситів з воєнізованого угруповання «Ансар Алла», може призвести до уповільнення темпів зростання світової економіки до 2,8 відсотка за підсумками 2024 року. Про це повідомляють аналітики вашингтонського Інституту міжнародних фінансів (IIF).

Подібний сценарій експерти визнали базовим. При негативному розвитку подій в акваторії Червоного моря темпи зростання глобальної економіки можуть сповільнитися до 2,4 відсотка. Для порівняння, приріст світової економіки у 2023 році експерти оцінили у 3,1 відсотка. Таким чином, за найгіршого сценарію показник може скоротитися на 0,7 процентних пункту (п.п.).

Базовий розклад передбачає, що інтенсивність ракетних атак хуситів у середньостроковій перспективі зменшиться, а торгівля через акваторію Червоного моря відновиться найближчими місяцями. Негативний має на увазі затягування бойових дій на Близькому Сході та перетворення конфлікту між Ізраїлем та палестинським радикальним угрупуванням ХАМАС у повномасштабну війну. У цьому випадку під загрозою зриву можуть опинитися близько 30 відсотків світових поставок нафти, що завдасть великих збитків світовій економіці, дійшли висновку експерти.

Раніше єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні заявив, що через атаки хуситів вартість морських перевезень зросла на 400 відсотків. При цьому терміни доставки вантажів між Європою та Азією збільшились у середньому на 10-15 днів.

У середині січня радник з питань морського судноплавства нідерландської бізнес-асоціації з торгівлі та логістики Evofenedex Каспер Рураде уточнив, що вартість перевезення одного контейнера з Азії до Європи злетіла до чотирьох тисяч доларів.