Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » У Британії звинуватили Шольца у розкритті розвідданих. Які таємниці видав канцлер?

У Британії звинуватили Шольца у розкритті розвідданих. Які таємниці видав канцлер?

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
У Британії звинуватили Шольца у розкритті розвідданих. Які таємниці видав канцлер?Канцлера ФРН Олафа Шольца звинуватили в «злочинному зловживанні розвідданими» після його заяв про те, що британські військові допомагають Збройним силам України (ЗСУ) в обслуговуванні ракет далекого радіусу дії Storm Shadow.

Німецький канцлер сказав, що Німеччина не постачатиме Україні ракети Taurus, німецький аналог Storm Shadow, оскільки для цього буде потрібна присутність військових бундесверу в Україні. За словами Шольца, слідування за Британією зробить Німеччину учасником конфлікту.

"Це дуже далекобійна зброя. І те, що робиться для управління польотом [ракет] та супроводу до мети з боку британців та французів, у Німеччині не можна робити. І це знає кожен, хто стикався із цією системою", - заявив Олаф Шольц. 

Слова Шольца викликали бурхливу реакцію

Зокрема, британський депутат-консерватор, колишній голова комітету палати громад з оборони Тобіас Елвуд назвав те, що трапилося, зловживанням розвідданими. За його словами, це спрямовано на те, щоб «відвернути увагу від небажання Німеччини озброювати Україну власною ракетною системою великої дальності». Депутат попередив, що Росія, безсумнівно, скористається ситуацією, що склалася.

У свою чергу, Норберт Роттген, депутат від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та колишній голова комітету бундестагу із зовнішньої політики, назвав заяву канцлера абсолютно безвідповідальною.

Шольц заявив про відсутність планів відправлення військ в Україну

Реагуючи на заклик президента Франції Еммануеля Макрона направити війська західних країн до України, канцлер нагадав, що Німеччина не є учасником конфлікту. За його словами, ніхто не хоче, щоб конфлікт переріс у війну Росії та НАТО.
 
Шольц також наголосив, що країни Заходу «дуже одностайні» з питання відправлення військ, назвавши це «дуже важливим кроком уперед».