Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Nature Communications: мозок бере участь у когнітивних процесах

Nature Communications: мозок бере участь у когнітивних процесах

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Наука та IT
Nature Communications: мозок бере участь у когнітивних процесах Вчені Медичної школи Піттсбурзького університету та Колумбійського університету розкрили нову роль мозочка. Результати дослідження, опублікованого в журналі Nature Communications, змінюють популярні уявлення про функції мозочка, згідно з якими він контролює лише рухи та координацію тіла.

Відомо, що мозок, на який припадає близько 10 відсотків маси мозку, містить майже 80 відсотків нейронів мозку. Попередні дослідження показують, що певні частини мозочка пов'язані з тими областями головного мозку, які беруть участь у когнітивних процесах.

Щоб краще зрозуміти роль мозочка в когнітивній діяльності, дослідники навчили мавп рухати лівою чи правою рукою залежно від того, яке зображення вони бачать на екрані. Вони отримують ковток соку, якщо правильно вирішують завдання, і зрештою вчаться асоціювати певні візуальні сигнали з відповідними рухами, щоб здобути нагороду.

Було визначено частину мозочка, яка пов'язана з областю префронтальної кори, яка бере участь у формуванні нових зорово-моторних асоціацій. У цій задньолатеральній ділянці мозочка активність нейронів, званих клітинами Пуркіньє, змінюється відповідно до процесу навчання та отримання винагороди. Показано, що блокування клітин Пуркіньє призводить до значного уповільнення навчання, і продуктивність не досягає попереднього рівня.