Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » На Марсі виявили придатні для життя умови у давнину

На Марсі виявили придатні для життя умови у давнину

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Наука та IT
На Марсі виявили придатні для життя умови у давнину Вчені виявили докази того, що в давнину на Марсі були умови, схожі на земні, які роблять його придатним для життя. Результати дослідження опубліковані в Journal of Geophysical Research: Planets.

Інструмент ChemCam на борту марсоходу НАСА Curiosity виявив підвищений вміст марганцю в породах дна озера у формації Мюррей, розташованої в стародавньому кратері Гейла. Як пишуть автори, у крупнозернистих породах спостерігалося збагачення марганцем до 45 разів та залізом до 1,5 раза порівняно із середнім хімічним складом дрібнозернистих порід формації. Ці відкладення утворилися у річці, дельті чи поблизу берегової лінії древнього озера.

Дослідники розглянули різні механізми осадження оксиду залізомарганцю в цьому місці, у тому числі осадження з озерної води вздовж берега озера та осадження з ґрунтових вод, що проникають через пористі піски вздовж берега озера. Всі можливі шляхи вимагають сильно окислювальних умов, подібних до тих, що існують на Землі.

Сильно окислювальним умовам сприяє високий вміст кисню в атмосфері, що утворюється в результаті фотосинтезу, а також мікробів, що каталізують реакції окислення марганцю. Ці мікроорганізми могли також існувати на Марсі, використовуючи марганець та його численні окислювально-відновні стани як джерело енергії для метаболізму.