Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » МВФ застеріг від правових порушень під час використання активів РФ для України

МВФ застеріг від правових порушень під час використання активів РФ для України

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
МВФ застеріг від правових порушень під час використання активів РФ для України Перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Гіта Гопінат нагадала про необхідність дотримання правових норм при прийнятті рішень, які стосуються стабільності світової фінансової системи. З таким застереженням вона виступила, наголосивши на обговоренні використання заморожених російських активів для допомоги Україні.

Виступаючи в Стенфордському університеті, пані Гопінат нагадала про залежність світової валютної системи від рішень, які приймає влада держав. Зокрема, вона звернула увагу на переговори щодо передачі Україні доходів від російських державних активів.

«Слідування правовим рамкам вкрай важливе для збереження довіри між країнами та у міжнародній валютній системі. Багато країн зараз уважно стежать за можливим використанням російських державних активів, включаючи резерви Банку Росії, аби допомогти Україні. Ухвалення рішень забезпечують відповідні суди та юрисдикції, але для МВФ важливо, щоб будь-яка дія мала достатнє правове обґрунтування і не підривало міжнародну валютну систему»,— сказала Гіта Гопінат. 

З початку військового конфлікту Росії та України у лютому 2022 року країни G7 заморозили близько €300 млрд російських валютних резервів. При цьому близько 208 млрд євро знаходиться в Євросоюзі, в основному на рахунках Euroclear.
 
За словами канцлера ФРН Олафа Шольца, 90% прибутків від заморожених російських активів вирішено направити на військові потреби України.