Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Clinical Chemistry: спростовано міф про фатальне отруєння Бетховена свинцем

Clinical Chemistry: спростовано міф про фатальне отруєння Бетховена свинцем

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Світ
Clinical Chemistry: спростовано міф про фатальне отруєння Бетховена свинцем Вчені спростували популярний міф, за яким Бетховен отруївся надзвичайно високою дозою свинцю. Результати дослідження опубліковані у журналі Clinical Chemistry.

У 2000 році фахівці проаналізували пасмо волосся, яке, як вважалося, належало Бетховену, та виявили надзвичайно високий рівень свинцю, що стало приводом стверджувати, що отруєння важким металом викликало фатальні проблеми для здоров'я композитора. Однак подальші дослідження показали, що волосся належало жінці.

У 2023 році вченим вдалося виявити кілька пасм волосся, яке дійсно належало Бетховену, що було доведено на основі секвенування геному. Дві пасма, позначені як Бермана і Хальма-Тайєра, були проаналізовані на наявність токсинів, у тому числі свинцю, з використанням мас-спектрометрії.

У пасмі Бермана концентрація свинцю в 64 рази перевищувала норму, а в пасмі Хальма-Тайєра - у 95 разів. Виходячи з цього, дослідники змогли оцінити, що концентрація свинцю в крові Бетховена становила від 69 до 71 мікрограмів на децилітр. Це в кілька разів перевищує нормальний рівень свинцю в крові для дорослих, але недостатньо високо, щоб вважатися єдиною причиною раннього відходу від життя.