Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Загадкова історія навколо PIN-UP: детектив за участю регулятора, СБУ та закулісних гравців

Загадкова історія навколо PIN-UP: детектив за участю регулятора, СБУ та закулісних гравців

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Гроші

Загадкова історія навколо PIN-UP: детектив за участю регулятора, СБУ та закулісних гравцівДля всіх, хто цікавиться гральним бізнесом в Україні, останнім часом розгортається воістину детективна історія. Йдеться про онлайн-казино PIN-UP, навколо якого накопичилося надто багато питань.

 

Хронологія подій: від заяв про погрози до дивних рішень регулятора

Усе почалося з публікацій у ЗМІ про можливий зв'язок PIN-UP із російськими структурами та ймовірний контроль компанії з боку резидентів РФ. Ця інформація надійшла від СБУ.


1 серпня регулятор азартних ігор і лотерей анонсував у своєму Telegram-каналі, що на найближчому засіданні буде розглянуто питання про анулювання ліцензій двох компаній PIN-UP - ТОВ "Вікторія Софт" і ТОВ "Укр Гейм Технолоджи".

Перша займається розробкою ПЗ, друга безпосередньо азартним бізнесом.

 

Але на засіданні КРАІЛ, що відбулося 8 серпня, комісія позбавила ліцензії тільки ТОВ "Вікторія Софт". Питання ж про ТОВ "Укр Гейм Технолоджи" з незрозумілої причини навіть не розглядали.

 

Зверніть увагу на подібну "вибірковість" з боку регулятора.

 

Після цього в українських ЗМІ почалося масове видалення публікацій, де порушувалася тема можливих зв'язків PIN-UP із Росією. Хоча спочатку таких матеріалів було предостатньо.

 

Версії того, що сталося: тиск, корупція чи політичний підтекст?

 

Існує кілька версій того, що могло статися в цій ситуації:

  • Було чинено тиск на регулятора і проведено "зачистку" неугодної інформації в ЗМІ.
  • Є корупційна складова, і власники PIN-UP використовують зв'язки для лобіювання інтересів.
  • Ухвалення половинчастого рішення - це прояв вибіркового правозастосування з політичних мотивів.

Яка з версій правильна, поки що сказати складно. Але варто звернути увагу, що один із засновників "Укр Гейм Технолоджи" Ігор Зотько також є співвласником "Єдиного простору" - монопольного процесингу для застосунку Дія. Можливо, цей факт теж відіграє роль.

 

Наслідки ситуації: ризики та висновки

 

Така ситуація загрожує серйозними ризиками:

  • порушення принципу верховенства права і рівності всіх перед законом;
  • втрата довіри до органів влади з боку суспільства і бізнесу;
  • посилення корупції та тіньового впливу окремих осіб.

Очевидно, що компетентні органи мають дати правову оцінку тому, що сталося, і провести розслідування. Інакше це створить небезпечний прецедент і підвищить рівень недовіри в суспільстві. Головне - домогтися відповіді на запитання: що саме відбувається навколо PIN-UP і хто тягне за ниточки? Від цього залежить репутація всієї системи регулювання азартного бізнесу в Україні.

 

Очевидно, що зв'язок оператора з РФ у поточних умовах є особливо болючим для гравців. Адже вводячи промокод при реєстрації в Parimatch або створюючи акаунт в 1xBet, українці хочуть бути впевненими в тому, що їхні гроші у вигляді податків не підуть на підтримання загарбницької війни.

 

Тому такий зв'язок може стати серйозним ударом по репутації, і унеможливити роботу оператора на українському ринку. Тож Pin-Up вкрай важливо довести свою моральну чистоту не тільки перед владою, а й перед гравцями України.