Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Утеплення фасаду - ефективний спосіб термомодернізації

Утеплення фасаду - ефективний спосіб термомодернізації

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Гроші

Утеплення фасаду - ефективний спосіб термомодернізації Утеплення фасадів мінеральною ватою – популярний і ефективний спосіб підвищення енергоефективності будівлі, що в довгостроковій перспективі означає економію тепла та грошей. Однак багатьом людям може здатися, що це важкий і складний процес. Чи справді це так?


Утеплення фасаду - ефективний спосіб заощадити

Перш ніж почати утеплювати зовнішні стіни, скористайтеся калькулятором U-коефіцієнта, щоб визначити, скільки ізоляції потрібно вашому будинку. Ви дізнаєтеся, який тип перегородки необхідний, а також який тип і товщина утеплювача буде оптимальним у вашому випадку. В Україні мінеральну вату можна придбати на сайті - https://alex-group.com.ua/ua/utepliteli/mineralnaja-vata/


Утеплення будинку ватою дозволить вам витрачати менше енергії на опалення. Через погано утеплені стіни втрачається до 20-30% тепла. Це дуже багато, особливо в умовах постійного зростання цін на електроенергію, газ і пальне. Ваш домашній бюджет розслабиться, якщо ви підберете відповідну теплоізоляцію.

 

Утеплення зовнішніх стін - покрокова інструкція

В Українізазвичай використовується метод утеплення стін за технологією ETICS. Воно не надто складне у виконанні, але вимагає відповідної підготовки і акуратності у виконанні.

 

Ось коротка покрокова інструкція з будівництва:

 

  1.  Підготуйте фасад, видаліть дефекти, фарбу та забруднення. Поверхня повинна бути сухою і чистою, щоб ізоляція була ефективною.
  2.  Виберіть мінеральну вату і систему кріплення. Мінеральна вата доступна різної товщини, що дозволяє адаптувати теплоізоляцію до потреб будівлі. Не забудьте також вибрати систему дюбелів, будівельну хімію та фасадний клей, які найкраще підходять для вашого проекту.
  3.  Встановіть плінтус (стартер) - він є основою для першого шару дощок. Ця опора підвищує довговічність конструкції і захищає її від механічних пошкоджень.
  4.  Прикріпіть вовну до стін за допомогою клею, нанесеного на вовняні плити. Плити ISOVER Fasoterm 35 необхідно приклеїти та прикріпити з’єднувальними елементами до рівної та належним чином підготовленої поверхні стін будівлі. Нанесіть клей на краї дошки вздовж усіх країв у формі валика приблизно 3-5 см і в 3-6 точках у формі коржа, рівномірно розподіливши по центру дошки (покриваючи принаймні 40% поверхні ).
  5.  Зачекавши 2-3 дні на схоплювання кріпильного розчину, механічно закріпіть плити Fasoterm 35 за допомогою сталевих шпильок у кількості, обраній проектувальником, найчастіше 6-8 шт./м2. Нанесіть клей на шари мінеральної вати, а потім вставте в неї склосітку, яка зміцнить конструкцію.

 

Оздоблення фасаду - на вибір є різні оздоблювальні матеріали, такі як штукатурка, фасадна плитка або дерево. Якщо ви вибрали кольорову штукатурку, фарбувати стіни вже не потрібно. Якщо ви вирішили використовувати звичайну штукатурку або плануєте оновити і перефарбувати фасад, зверніть увагу не тільки на колір, але і на тип фарби.

 

 

Пам'ятайте, що зовнішня штукатурка на будівлі повинна забезпечувати достатню вентиляцію. Стіни повинні дихати, щоб відводити зайву водяну пару від стін і запобігати намокання мінеральної вати.

 

Переваги термомодернізації фасадів мінеральною ватою

 

Утеплення стін мінеральною ватою має багато переваг. Це покращує енергоефективність і зменшує втрати тепла, що призводить до зниження рахунків за опалення та охолодження будівлі. Робить внутрішню температуру більш стабільною.

Мінеральна вата – це матеріал, який чудово ізолює вологу, захищає стіни від вологи та цвілі. Характеризується довговічністю - правильно проведена термомодернізація служить роками.


Ще однією перевагою вати є негорючість, якої не забезпечують інші фасадні утеплювачі. Це не лише безпека для інвестора та мешканців, а й законодавча вимога для будівель висотою понад 25 м.

 

Що не менш важливо – утеплення фасаду мінеральною ватою підвищує вартість нерухомості. Більш привабливими на ринку нерухомості є будівлі з кращою ізоляцією.

 

Енергозбереження, тепловий комфорт і тиша завдяки утепленню мінеральною ватою

Хоча утеплення будівлі мінеральною ватою може здатися складною справою, це ефективний спосіб підвищити енергоефективність будівлі. Мінеральна вата також допоможе знизити витрати на опалення та захистить будівлю від пошкоджень. Утеплення зовнішніх стін – це довгострокова інвестиція, яка починає окупатися вже в перший опалювальний сезон.