Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » ОПЕК: зростання експорту нафти з Росії та Центральної Азії склало 3% у березні

ОПЕК: зростання експорту нафти з Росії та Центральної Азії склало 3% у березні

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
ОПЕК: зростання експорту нафти з Росії та Центральної Азії склало 3% у березніЗа підсумками березня 2024 року середньодобові обсяги вивезення нафти з Росії та країн Центральної Азії зросли на 3 відсотки порівняно з лютневим показником і досягли рівня 6,6 мільйона барелів. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на щомісячний звіт Організації країн — експортерів нафти (ОПЕК).

У річному вираженні показник збільшився на 1 відсоток, або на 50 тисяч барелів на добу. Забезпечити приріст багато в чому допомогли постачання через Чорне (плюс 20 відсотків) та Балтійське (плюс 9 відсотків) море. Водночас середньодобові обсяги постачання сировини трубопровідними системами, навпаки, знизилися за підсумками першого місяця весни.

У свою чергу, середньодобові обсяги постачання нафтопродуктів з Росії та країн Центральної Азії в березні впали на більш ніж на 8 відсотків порівняно з лютим і знизилися до 2,6 мільйона барелів. У місячному вираженні показник скоротився на 220 тисяч барелів за добу, резюмували в ОПЕК.

Раніше в організації повідомили про падіння середньодобових обсягів видобутку нафти в Росії на 154 тисячі барелів. За підсумками квітня показник опустився до рівня 9,292 мільйона барелів. Для порівняння, у березні в країні видобували 9,446 мільйона барелів на день. Експерти пояснили подібну динаміку зобов'язаннями РФ щодо зниження видобутку сировини в рамках угоди ОПЕК+.