Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Ердоган скликав екстрене засідання після попередження про держпереворот. Що чекає на Туреччину?

Ердоган скликав екстрене засідання після попередження про держпереворот. Що чекає на Туреччину?

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Ердоган скликав екстрене засідання після попередження про держпереворот. Що чекає на Туреччину? Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган скликав екстрене засідання з головами розвідки та Мін'юсту після попередження свого соратника, лідера партії турецьких націоналістів (МНР) Девлета Бахчелі про можливість спроби державного перевороту.

Як заявив Бахчелі, мова може йти про змову проти влади і обійтися лише усуненням кількох поліцейських не можна. Виступаючи у парламенті, він попередив про можливість повторення спроби держперевороту 2016 року.

У ймовірних змовників пройшли обшуки

У країні великий ажіотаж викликало звільнення низки співробітників поліції в Управлінні безпеки Анкари. Вони звинувачуються у зв'язках із злочинною організацією «Айхан Бора Каплан». У їхніх будинках провели обшуки, під час яких було вилучено цифрові матеріали, зокрема аудіозаписи голосу секретного свідка у справі проти організації.

"Існує змова, яку не можна зупинити усуненням з посади кількох начальників поліції. Метою є зрештою Туреччина", - заявив Девлет Бахчелі, соратник Ердогана. 

Обшуки у турецьких силовиків відбуваються у зв'язку з підозрою у порушенні одразу кількох статей Кримінального кодексу Туреччини. Поліцейських підозрюють у змові зі злочинцями та наданні їм допомоги, в організації заколоту проти уряду Турецької Республіки, а також у розголошенні службової таємниці та спробі впливу на свідка.

За даними видання Türkiye, Ердоган провів у своїй резиденції екстрене нічне засідання з міністром юстиції Йилмазом Тунджем та головою Національної розвідувальної організації Ібрагімом Калином. Очікується, що в середу, 15 травня, турецький лідер виступить на цю тему на розширеному засіданні правлячої партії в парламенті.