Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Путін обговорив олімпійське перемир'я із Сі Цзіньпіном

Путін обговорив олімпійське перемир'я із Сі Цзіньпіном

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Путін обговорив олімпійське перемир'я із Сі Цзіньпіном Президент Росії Володимир Путін повідомив, що на зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном у Пекіні вони обговорили, зокрема, припинення вогню в Україні на час літніх Олімпійських ігор. Він назвав принципи олімпійського перемир'я правильними, хоча їх мало хто дотримувався.

"Голова Сі Цзіньпін говорив мені про це (про олімпійське перемир'я), ми з ним цю тему обговорювали, ну так, просто торкнулися", - сказав він журналістам.

Володимир Путін додав, що принципи олімпійського перемир'я є дуже правильними і «не випадково вони протягом століть вироблялися світовою спільнотою». Він зазначив, що їх мало хто і коли дотримувався, за винятком Стародавньої Греції. Він також сказав, що західні країни самі порушують принципи олімпізму, зокрема щодо Росії, не допускаючи спортсменів до змагань.

Літні Олімпійські ігри відбудуться у Парижі з 26 липня по 11 серпня 2024 року. Встановити режим припинення вогню на цей час у березні запропонував президент Франції Емманюель Макрон. Він говорив, за допомогою у цьому питанні він звернеться до голови КНР Сі Цзіньпіна.

У Кремлі до цієї ініціативи поставилися скептично та припустили, що Україна може використати перемир'я для переозброєння. Президент України Володимир Зеленський назвав ідею «неживою історією», оскільки, за його словами, російська армія може підготуватися в цей час до наступу.