Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » ЗМІ: товарообіг Росії з Євросоюзом впав вчетверо з 2014 року

ЗМІ: товарообіг Росії з Євросоюзом впав вчетверо з 2014 року

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Економіка
ЗМІ: товарообіг Росії з Євросоюзом впав вчетверо з 2014 рокуЗа останні десять років товарообіг Росії з Євросоюзом (ЄС) впав вчетверо і за підсумками першого кварталу 2024 скоротився до 17,8 мільярда євро, - пишуть ЗМІ посилаючись на дані Євростату.

Для порівняння, у січні-березні 2014 року, до введення масштабних санкцій, торгівля Росії з європейськими країнами оцінювалась у 71,9 мільярда євро. Таким чином, за останні десять років товарообіг упав на 54,1 мільярда.

Лідерами серед країн ЄС за темпами зниження торгівлі з Росією стали Мальта, яка скоротила економічні зв'язки з РФ у 74 рази з першого кварталу 2014-го, та Люксембург (у 45 разів). У свою чергу, Фінляндія за цей період знизила товарообіг у 11 разів, а Швеція — у 10 разів.

Не так різко обірвалися зв'язки Росії з Угорщиною — товарообіг із цією країною за цей час скоротився на 17,8 відсотка. Торгівля РФ із Кіпром із 2014 року просіла на 23 відсотки, а зі Словенією, Ірландією та Латвією — у 1,4 разу. Болгарія, Словаччина та Австрія знизили товарообіг із Росією вдвічі, а Чехія, Бельгія, Франція та Іспанія – у троє. Торгові зв'язки РФ з Німеччиною, своєю чергою, скоротилися у 8 разів.