Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Пєсков: більшість у Європарламенті залишиться проукраїнською

Пєсков: більшість у Європарламенті залишиться проукраїнською

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Пєсков: більшість у Європарламенті залишиться проукраїнською Прес-секретар президента Дмитро Пєсков прокоментував підсумки виборів до Європарламенту. Він зазначив, що хоча ситуацію належить проаналізувати, вже видно, що більшість буде проєвропейською та проукраїнською.

«Зважаючи на все, більшість (у Європарламенті) буде проєвропейською та проукраїнською. Ще проаналізувати майбутню композицію Європарламенту, але ми бачимо також і динаміку на підвищення популярності правих партій. Цю динаміку видно неозброєним поглядом», - сказав Дмитро Пєсков під час прес-колу.

За словами пана Пєскова, поки «проєвропейці зберігають свої лідируючі позиції», при цьому згодом праві партії «наступатимуть іншим на п'яти». Він додав, що у Кремлі уважно спостерігатимуть за наслідками виборів.

Прокоментував він і перемогу у Франції вкрай правих, а також подальше рішення президента країни Емманюеля Макрона про розпуск Національної асамблеї. Він сказав, що це внутрішні справи Франції, в які Росія не втручатиметься. Пан Пєсков також додав, що розпуск парламенту не став «новацією в політичних технологіях Франції», тож дострокові вибори проводилися і раніше.

Вибори до Європарламенту проходили з 6 по 9 червня. У більшості країн ЄС перемагає Європейська народна партія, в якій є голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Вона набирає 185 місць із 720. Явка склала 51%.

У Франції на виборах до Європарламенту перемогла ультраправа партія «Національне об'єднання» (31,5%), яку очолює наступник Марін Ле Пен Жордан Барделла. Коаліція Besoin d'Europe, до якої входить партія Емманюеля Макрона, набрала 15,2% голосів. Після публікації перших результатів пан Макрон оголосив про розпуск Національної асамблеї та проведення дострокових парламентських виборів.