Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Рада безпеки ООН прийняла резолюцію США щодо припинення вогню в секторі Газа

Рада безпеки ООН прийняла резолюцію США щодо припинення вогню в секторі Газа

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Рада безпеки ООН прийняла резолюцію США щодо припинення вогню в секторі Газа Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію США з планом поетапного припинення вогню в секторі Газа. Раніше цей план виклав президент Сполучених Штатів Джо Байден. За проголосували 14 країн із 15-ти. 

План перемир'я між Ізраїлем і палестинським радикальним рухом «Хамас» включає три етапи. Перший передбачає негайне припинення вогню обома сторонами, виведення ізраїльських військ із населених пунктів анклаву, звільнення утримуваних бойовиками «Хамасу» заручників та обмін арештованих в Ізраїлі палестинців.

Другий етап передбачає звільнення заручників, що залишилися, повне виведення військ Ізраїлю з території Гази. Якщо обидві сторони погоджуються, то припинення вогню стане безстроковим. На третьому етапі, згідно з резолюцією, розпочнеться відновлення анклаву. Резолюція також відкидає будь-які територіальні та демографічні зміни Гази.

3 червня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Джо Байден, висуваючи план припинення війни в Газі, забув згадати важливу деталь: Ізраїль не погодився завершити війну на другому етапі передбачуваного перемир'я.