Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Bloomberg: ЄС обговорює транзит газу з Росії через Україну 2025 року

Bloomberg: ЄС обговорює транзит газу з Росії через Україну 2025 року

Категорія: Головне, Політика, Економіка
Bloomberg: ЄС обговорює транзит газу з Росії через Україну 2025 рокуЧиновники Євросоюзу (ЄС) та урядів європейських країн ведуть переговори з українською стороною щодо продовження угоди про транзит російського газу до країн співтовариства через Україну на 2025 рік.

Термін дії відповідної угоди між Москвою та Києвом закінчиться наприкінці поточного року. ЄС хоче зберегти транзит через Україну, оскільки вважає його одним із чинників, що тримають на плаву українську економіку.

Серед обговорюваних варіантів — купівля та закачування газу європейськими компаніями з Азербайджану до російських трубопроводів, які йдуть до Європи. Це виключає придбання газу в Росії, від енергоносіїв якої ЄС намагається відмовитися.

Зазначається, що ця ідея «набирає обертів», оскільки зрозуміло, що Київ підтримає її. Так, у 2021 році дохід від транзиту становив близько одного мільярда доларів, і це фінансування може допомогти українській економіці. Крім того, європейські чиновники побоюються, що трубопроводи, простоюючи, можуть стати непридатними або стати військовими цілями. І тут їх відновлення обійдеться дорого.

Київ позитивно розглядає ініціативу щодо закупівлі газу у Баку

За словами глави українського «Нафтогазу» Олексія Чернишова, він «робить усе» для пошуку рішення, за якого українська газотранспортна система продовжила б роботу, оскільки це «великий актив» та відсутність клієнта призведе до збитків.

"Є два фактори, про які ми завжди маємо пам'ятати. По-перше, Україна має неймовірну інфраструктуру транзиту та зберігання газу, яку слід використовувати, і Україна схильна до використання цієї інфраструктури, тому що вона приносить масу переваг", - заявив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

При цьому Чернишов виключив будь-який план, який передбачає контакти України з російським "Газпромом" у рамках будь-яких проектів ЄС щодо продовження транзиту. Щодо варіанта з постачанням газу з Азербайджану, то, як він вважає, це «може мати якесь майбутнє».