Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Військові Південної Кореї відкрили вогонь у бік солдатів КНДР, які перейшли кордон

Військові Південної Кореї відкрили вогонь у бік солдатів КНДР, які перейшли кордон

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Військові Південної Кореї відкрили вогонь у бік солдатів КНДР, які перейшли кордон Близько 20 північнокорейських солдатів ненадовго перетнули міжкорейський сухопутний кордон і повернулися на свою територію після попереджувальних пострілів південнокорейських військових. Про це повідомило агентство Yonhap із посиланням на комітет начальників штабів Збройних сил Південної Кореї (JCS).

Інцидент стався в неділю, 9 червня, о 12.30 за місцевим часом. За даними комітету, військовослужбовці КНДР порушили демаркаційну лінію в центральній частині демілітаризованої зони, яка розділяє дві Кореї. Південнокорейська сторона оголосила попередження щодо гучномовця, а потім зробила попереджувальні постріли. Північнокорейські військові повернулися на територію. Після цього жодної «незвичайної активності» з їхнього боку зафіксовано не було, уточнили в JCS.

Офіційний представник комітету Лі Сон Чжун не вважає, що військові КНДР перетнули лінію. За його словами, зараз демілітаризована зона вкрита травою та кущами, через що важко помітити знак, що означає демаркаційну лінію.

З кінця травня КНДР кілька разів запускала до Південної Кореї повітряні кулі зі сміттям та гноєм. 9 червня Рада безпеки Південної Кореї скликала екстрене засідання для обговорення дій у відповідь. У результаті південнокорейська влада вирішила того ж дня відновити мовлення через гучномовці, встановлені на кордоні. У цьому уряд Південної Кореї також схвалив зупинення військової угоди з КНДР.