Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Швейцарія заявила про готовність провести другий саміт щодо України. Коли він може відбутися і чи покличуть туди Росію?

Швейцарія заявила про готовність провести другий саміт щодо України. Коли він може відбутися і чи покличуть туди Росію?

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Швейцарія заявила про готовність провести другий саміт щодо України. Коли він може відбутися і чи покличуть туди Росію? Швейцарія висловила готовність організувати новий саміт із українського питання. Про це заявила президент країни Віола Амхерд.

Український лідер Володимир Зеленський також підтвердив, що Київ розпочав консультації з державами, які могли б ухвалити другу конференцію щодо України, за його словами, такі країни вже є.

"Ми продовжуватимемо брати участь в обговоренні, безумовно, також готові організувати зустрічі у Швейцарії, якщо буде така потреба", - заявила президент Швейцарії. 

Наступний саміт може відбутися до виборів президента США, запланованих на 5 листопада поточного року, уточнив керівник відділу комунікацій МЗС Швейцарії Ніколя Бідо.

Україна хоче покликати на другий саміт Росію
За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Росію буде запрошено на другу конференцію. Він вважає, що наступний захід має призвести до завершення українського конфлікту.

"Це очевидно, що для завершення війни потрібні обидві сторони", - заявив глава зовнішньополітичного відомства. Кулеба додав, що рано чи пізно з Росією доведеться розмовляти.

При цьому його швейцарський колега Іньяціо Кассіс припустився участі президента Росії Володимира Путіна у конференції, це питання вирішуватиметься спільно з Міжнародним кримінальним судом (МКС). Касіс додав, що для заходу, що приймає, країни можливі винятки з правил.

Президент Швейцарії Віола Амхерд, у свою чергу, зазначила, що такі винятки можливі у тому випадку, коли участь лідерів країн у переговорах необхідна. Глава держави наголосила, що участь Путіна у конференції щодо ситуації в Україні можна віднести до такого роду випадку, якщо вони відбуватимуться у Швейцарії.