Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Доходи Євросоюзу від експорту алмазів впали до 2,5 мільярдів євро

Доходи Євросоюзу від експорту алмазів впали до 2,5 мільярдів євро

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Економіка
Доходи Євросоюзу від експорту алмазів впали до 2,5 мільярдів євро Санкції проти російських алмазів обернулися для Європейського Союзу падінням доходів, - пишуть європейські ЗМІ із посиланням на внутрішні документи ЄС.

У січні-квітні 2024 року Євросоюз заробив на експорті дорогоцінного каміння 2,5 мільярда євро. Роком раніше цей показник сягав 3,34 мільярда. В основному просіли поставки непромислових алмазів. Вони знизилися на 791 кілограми.

Падіння продажів пояснюють 29-відсотковим зниженням імпорту — сам Європейський Союз каміння не видобуває. Ввезення непромислових алмазів знизилося на 1065 кілограмів, або на 890 мільйонів євро. На Росію, проти якої введено відповідні санкції, довелося близько третини обсягу, що випав. Крім того, впали постачання з ОАЕ (на 303 кілограми), Канади (на 234 кілограми), Анголи (на 80 кілограмів) та Китаю (на 66 кілограмів).

У грудні 2023 року ЄС, у рамках 12-го пакету антиросійських санкцій, заборонив прямий чи непрямий імпорт, купівлю та передачу алмазів із Росії, у тому числі якщо вони йдуть транзитом через РФ чи оброблені у третіх країнах. З 1 січня 2024 року пряму заборону поширили на непромислові природні та синтетичні алмази та ювелірні вироби з діамантами.

Але 24 червня ЄС дозволив ввезення деяких видів алмазів російського походження. Заборона поширюється на ті камені, які знаходилися не в Росії або були огранені або вироблені поза її межами до набрання чинності відповідними обмеженнями. Також дозволено імпорт та експорт ювелірних виробів у зв'язку з проведенням торгових виставок чи реставрації прикрас.