ЄС розпочав переговори з Україною щодо вступу. Це може зайняти роки
26 червня 2024 05:10
Переглядів: 101
Коментарів: 0
Надрукувати
У Європейському союзі (ЄС) розпочалися тривалі переговори щодо вступу України до об'єднання. Про це у вівторок, 25 червня, повідомили представники Ради Європи.
«Київ розпочав тривалий процес переговорів щодо вступу до Євросоюзу. У Люксембурзі відкрилося перше засідання Міжурядової конференції ЄС – Україна», – йдеться у заяві.
Президент України Володимир Зеленський назвав початок переговорів щодо приєднання до ЄС історичною подією. На своїй сторінці у соцмережі X політик заявив, що його країна «є і завжди буде частиною єдиної Європи».
Основний етап переговорів щодо членства України в ЄС розпочнеться не раніше 2025 року
Незважаючи на те, що офіційною датою початку переговорів про членство Києва в ЄС є 25 червня 2024 року, основний етап переговорного процесу настане не раніше 2025 року.
"Чиновники ЄС очікують, що предметні переговори розпочнуться під головуванням Польщі в блоці, 1 січня", - повідомили у Financial Times.
До наступного року українській стороні належить вивчити та ухвалити низку реформ, а також значно змінити своє законодавство. Крім цього, на перешкоді на шляху до швидкого вступу в об'єднання для України стане головування в Раді ЄС Угорщини, яке розпочнеться вже 1 липня. Наступною після Будапешта у графіку головування йде Варшава, яка буде наділена відповідними повноваженнями 1 січня 2025 року. Лише з її приходом предметні обговорення членства України в ЄС матимуть необхідну підтримку.
Україна може потрапити до ЄС в обхід інших країн-кандидатів
Глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйєн заявила, що короткого шляху для приєднання до ЄС не існує. Коментуючи початок переговорів про членство України в об’єднанні, політик зауважила, що після вступу до ЄС для країни відкриються нові можливості.
"Вони знають, що їхній шлях буде важким і вимогливим. Переговори про приєднання мають підготувати кандидатів до обов'язків членства. Ось чому для цього немає короткого шляху", - заявила Урсула фон дер Ляйєн, голова Єврокомісії.
Наразі статус кандидата в ЄС мають дев'ять країн — Туреччина, Чорногорія, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Україна, Молдова, Грузія, а також Боснія і Герцеговина.
Одночасний початок переговорів не може бути гарантією того, що країни стануть членами спільноти одночасно. Приклад України став безпрецедентним — країна значно обігнала за часом набуття статусу кандидата інші держави. Так, Київ подав заявку 28 лютого 2022 року, а вже 23 червня того ж року Єврорада надала Києву відповідний статус.
|