Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Economist: Україна може оголосити дефолт у серпні

Economist: Україна може оголосити дефолт у серпні

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Економіка
Economist: Україна може оголосити дефолт у серпніМожливе оголошення владою України дефолту, яке може статися вже у серпні, у довгостроковій перспективі створить проблеми при відновленні країни після бойових дій, пише The Economist. Згідно з оцінкою видання, дефолт свідчить про відсутність довіри до зобов'язань західних союзників Києва, які забезпечують його матеріально.

Журналісти нагадали, що 1 серпня спливає термін призупинення виплат за боргом, і за місяць, що залишився, Київ навряд чи зможе домовитися з приватними інвесторами про списання боргу. Тому найімовірнішими сценаріями називають досягнення домовленості про продовження відстрочки до 2027 року або оголошення дефолту. Останнє, йдеться у матеріалі, «може здатися радикальним, але насправді між сценаріями мало відмінностей», оскільки за будь-якого розвитку подій кредитори отримувати відсотки не почнуть.

У середині червня стало відомо, що переговори щодо реструктуризації міжнародних облігацій України закінчилися без укладання угоди. Власники облігацій не отримували жодних платежів від України з 2022 року. Тоді вони погодилися на дворічний мораторій із виплат, термін якого спливає у серпні.

Україна виступила за варіант з обміном своїх облігацій, що перебувають в обігу, на серію нових облігацій з терміном погашення до 2040 року і відсотковими виплатами, починаючи з одного відсотка протягом перших 18 місяців з поступовим збільшенням до шести відсотків. Уряд також запропонував інвесторам так званий державний резервний інструмент, виплати за яким хочуть розпочати після 2027 року, пов'язавши їх із цільовими показниками податкових надходжень України, встановленими Міжнародним валютним фондом (МВФ).