Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Європа повернула мита на українські яйця

Європа повернула мита на українські яйця

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Економіка
Європа повернула мита на українські яйцяЄвропа повернула ввізне мито на низку української сільськогосподарської продукції. Причиною відновлення міри стало перевищення лімітів імпорту, з посиланням на офіційний журнал Євросоюзу.

Тарифи на українські цукор та курячі яйця відновили до кінця 2024 року. Місяцем раніше Єврокомісія повернула ввізне мито на українську овес.

У червні 2022 року Євросоюз терміном на один рік призупинив стягування мит з продукції, що імпортується з України, — так об'єднання розраховувало допомогти Києву збільшити обсяги експорту. Такий захід пошкодив місцевим фермерам, які багато разів скаржилися на неможливість конкурувати з дешевою продукцією, яка постачається з-за кордону. Так, у Франції поскаржилися на недобросовісну конкуренцію з боку України. Незважаючи на протести, наприкінці травня 2023 року безмитне ввезення продовжили ще на рік.

Щоб підтримати Україну та одночасно захистити вітчизняні ринки, влада регіону передбачила можливість екстреного повернення квот і мит на постачання, якщо потік сільськогосподарських товарів стане надмірним і загрожуватиме стабільності спільноти. Нова угода передбачає можливість дострокового запровадження тарифів щодо курей, яєць, цукру, вівса, кукурудзи, всіх видів крупи та меду, якщо обсяг їх імпорту до країн ЄС перевищить середній показник за друге півріччя 2021 року.

У квітні ЄС закупив в Україні харчові відходи на рекордну за всю історію їхньої взаємної торгівлі 86 мільйонів євро. Порівняно з березнем показник виріс майже на третину — відразу на 27 відсотків. Більшу частину поставок у квітні склали макухи та інші тверді відходи, які одержують при вилученні рослинних жирів або олій. Їхня частка склала 71 відсоток від усіх українських постачань відходів харчової промисловості до ЄС.