Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Постачання російської нафти до Індії встановили історичний рекорд

Постачання російської нафти до Індії встановили історичний рекорд

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Економіка
Постачання російської нафти до Індії встановили історичний рекорд Постачання російської нафти до Індії досягли 2,13 мільйона барелів на добу. Про пише Kpler.

У червні постачання сировини марки Urals до азіатської країни зросло на 13 відсотків у річному вираженні. Порівняно з травнем, відвантаження основного експортного сорту збільшилося на 2,2 відсотка. Поточний обсяг встановив історичний рекорд. Загальний імпорт російської нафти при цьому показав другий за величиною результат за всю історію спостережень - максимум 2,15 мільйона барелів досяг у травні 2023 року.

Як зазначають експерти, імпорт далекосхідних сортів нафти ESPO (ВСТО) або Sokol знаходиться на рівні нижче середнього за минулий рік — 103 та 51 тисяча барелів на добу порівняно зі 107 та 152 тисячами барелів у 2023 році відповідно.

«Urals більше підходить для індійських НПЗ, які є одні з найглибших у плані нафтопереробки. Крім того, безперечно, велику роль відіграє ціна. ВСТО продається зі знижкою в долар до бареля Brent, а Urals стабільно на два-три долари за барель дешевший. При цьому обсяг Urals більший і він не так скуповується Китаєм, як ВСТО», — пояснив глава аналізу нафтових ринків Kpler Віктор Катона.

За даними відстеження суден та звітами портових агентів, щотижневий експорт нафти з Росії зріс до максимального обсягу з травня 2024 року. Причиною зростання морських поставок називають закінчення технічного обслуговування на великих експортних терміналах та спад переробки сирої нафти через профілактику на нафтопереробних заводах (НПЗ) та ремонт обладнання після атак українських безпілотників.
 
За тиждень 34 танкери завантажили 25,66 мільйона барелів російської нафти (приріст становив 4,37 мільйона барелів) — і ця цифра не враховує поставки, ідентифіковані як казахстанський сорт KEBCO.