Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Банк Японії вперше за 20 років змінив дизайн банкнот

Банк Японії вперше за 20 років змінив дизайн банкнот

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Гроші
Банк Японії вперше за 20 років змінив дизайн банкнот Банк Японії, який не змінював дизайн ієн протягом 20 років, запустив нові грошові купюри. 


Зазначається, що нові банкноти номіналом в одну, п'ять і десять тисяч єн отримали додатковий захист у вигляді голограм та інших відмінних рис, що зробить підробку практично неможливою. У їх оформленні регулятор застосував спокійні відтінки сірого, зеленого, синього і коричневого, а також пообіцяв, що купюри відповідного номіналу, що знаходяться зараз в обороті, повністю збережуть свою платоспроможність.

На лицьовій стороні нової десятитисячної банкноти буде зображено ініціатора численних економічних реформ країни Ейті Сібусава (1840-1931), відомий як «батько японського капіталізму». 

Японська валюта переживає не найкращі часи. Наприкінці травня місячні витрати влади країни на порятунок курсу нацвалюти, що дешевшає, оцінили в 9,79 трильйона ієн, або в 62,23 мільярда доларів. Тоді зазначалося, що курсу єни, яка виявилася найслабшою валютою розвинених країн, не дадуть опуститися нижче за 160 одиниць за долар. Тим часом наприкінці червня цей рубіж все ж таки був подоланий — спочатку за долар давали максимальні з 1986 року 160,39 єни, а зараз його вартість перевищила 161,7 єни.
 
Аналітики вважають, що курс може впасти до 170 ієн за долар.