Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Bloomberg: Ер-Ріяд пригрозив продати бонди G7 у разі конфіскації активів РФ

Bloomberg: Ер-Ріяд пригрозив продати бонди G7 у разі конфіскації активів РФ

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Bloomberg: Ер-Ріяд пригрозив продати бонди G7 у разі конфіскації активів РФ Однією з причин, через яку країни «Великої сімки» (G7) поки що не зважилися на конфіскацію заморожених російських активів, стали натяки Саудівської Аравії, яка приватно пригрозила відповісти на такі дії продажем європейських боргових зобов'язань. Про це із посиланням на джерела пише Bloomberg.

Захищаючи російські активи, представник Ер-Ріяда висловив незгоду з самою ідеєю пустити їх на допомогу Україні та окремо натякнув на долю французьких цінних паперів. За словами двох співрозмовників агентства, формулювання можна було вважати завуальованою загрозою.

Як зазначається в матеріалі, активи Ер-Ріяда в європейській валюті та французькому держборгу становлять кілька десятків мільярдів євро, але все ж таки вони не настільки великі, щоб серйозно вплинути на ситуацію. Однак європейські чиновники могли побоюватися, що приклад Саудівської Аравії можуть наслідувати інші власники бондів.

Також джерело агентства не змогло сказати причину, яка спонукала королівство вступитися за російські активи. Можливо, це була солідарність із Москвою, але не виключено, що Саудівська Аравія не хотіла допустити прецеденту, побоюючись за власні вкладення.

Ер-Ріяд спростував чутки про ультиматум

Пізніше влада Саудівської Аравії заявила, що не погрожувала «Сімка» через план вилучити активи Росії.
 
"Наші відносини з G7 та іншими країнами засновані на взаємній повазі, і ми продовжуємо обговорювати всі питання, які сприяють глобальному зростанню та підвищують стійкість міжнародної фінансової системи", - розповіли в міністерстві фінансів королівства.

При цьому два опитані експерти поставили під сумнів переконливість загрози, тому що після заморожування російських активів, що також було безпрецедентним кроком, зниження ролі валют G7 та падіння їх боргових зобов'язань не сталося. Основною проблемою залишається відсутність альтернатив, і Саудівській Аравії нема на що міняти долари та євро.