Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » ЗМІ: створена ШІ-камера для створення спецефектів у реальному часі

ЗМІ: створена ШІ-камера для створення спецефектів у реальному часі

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Наука та IT
ЗМІ: створена ШІ-камера для створення спецефектів у реальному часіУ США створили першу у світі кінокамеру, яка може обробляти відео та за допомогою штучного інтелекту (ШІ) накладати ефекти в реальному часі. Про це повідомляє видання Techradar.

Прототип пристрою показали фахівці креативного агентства SpecialGuestX та компанії 1stAveMachine, яка займається спецефектами у доповненій реальності. Їхній продукт CMR-M1 може покращувати зображення та накладати спецефекти в реальному часі, без обробки картинки після зйомки.

Девайс підключено до ШІ-моделі на основі Stable Diffusion. Під час роботи камера зберігає відзнятий матеріал у хмарний сервіс, де його обробляє нейромережа та відправляє на екран оператора та режисера. Так під час створення кіно можна відразу побачити, як виглядає реальне зображення з накладеними спеціальними ефектами.

Інженери створили кілька встановлених фільтрів. Так, один з них може «переодягнути» героя в будь-який одяг, що знаходиться в кадрі. Крім того, оператор може поміняти фон, перетворивши міський ландшафт на джунглі.

"Іноді, щоб уявити, яким може бути майбутнє, потрібно створити його прототип. Це особливо актуально, коли йдеться про кіновиробництво, креативні технології та креативну спільноту", — заявив продюсер SpecialGuestX Аарон Даффі.

Наприкінці травня фахівці Цюріхського університету (UZH) описали систему автопілота, яка зможе ефективніше виявляти пішоходів на дорогах. Вона покладається на біокамеру зі збільшеною частотою кадрів.