Рей Бенджамін став переможцем у бігу на 400 м із бар'єрами
10 серпня 2024 07:25
Переглядів: 567
Коментарів: 0
Надрукувати
Один із головних легкоатлетичних фіналів паризької Олімпіади — у бігу на 400 м з бар'єрами, в якому один з одним конкурували три видатні спортсмени,— виграв американець Рей Бенджамін, який залишив позаду норвежця Карстена Вархольма та бразильця Алісона дос Сантоса.
Чому ця перемога Рея Бенджаміна всім, хто розуміється на легкій атлетиці, видалася такою цінною, пояснити нескладно. А чи часто ви бачите забіг, в якому сходяться три найшвидші особи на цій дистанції в історії? І чи часто настільки хибний розклад у трійці?
Трійку становили легкоатлетичні гіганти. Карстен Вархольм — норвезький феномен, який минулого Олімпіади в Токіо встановив неймовірний світовий рекорд — 45,94. Тоді, 2021 року, здавалося, що конкурувати з ним ще довго ніхто не зможе. Але ні, з'явилися два конкуренти.
Вархольм взяв золото минулорічної світової першості в Будапешті, але на чемпіонаті 2022-го переміг бразилець Алісон дос Сантос, який дозрів до його рівня. А ще до нього поступово дозрів американець Рей Бенджамін. Нинішнього сезону, тобто безпосередньо перед Олімпіадою, вони лише один раз змагалися один з одним утрьох — на етапі Діамантової ліги в Монако. І гору взяв Бенджамін. Загалом суцільний туман.
І він довго не збирався розсіюватися по ходу самого фіналу. Карстен Вархольм стартував жваво, агресивно навіть, тобто у звичній манері. Але було видно, що двох його опонентів, які віддають перевагу іншій стратегії — стриманіше, ця обставина аж ніяк не лякає: тікають, терплять. І питання, хто має терпіння тут більше.
Вархольм таки трохи скис на останньому віражі. Дос Сантосу це не допомогло - запасу енергії не вистачило, щоб переключити передачу. Натомість Бенджамін помчав як ошпарений до першого цінного золота в біографії: його в американця, на відміну від супротивників, досі не було. Тепер з'явилось. З результатом 46,46 він випередив Вархольма на шість десятих секунди. А потім розповідав, що метрів за п'ять до фінішу вже думав, як пірнатиме вперед, щоб вигризти за всяку ціну крихітну перевагу, і раптом зрозумів: а поряд нікого — можна й без пірнача обійтися.
|