Український дайвер відкинула причетність до підриву Північних потоків
15 серпня 2024 05:52
Переглядів: 93
Коментарів: 0
Надрукувати
Українська дайвер Світлана Успенська заявила про свої наміри подати до суду на німецькі ЗМІ через статтю, в якій йшлося про її причетність до підриву газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2». В інтерв'ю ЗМІ вона відкинула причетність до атаки.
Вона наголосила, що в момент скоєння диверсії перебувала у Києві. Успенська планує подати позов до німецьких ЗМІ «на пару мільйонів євро».
"Я подаватиму до суду на видання, яке опублікувало цей наклеп. З 2 вересня 2022 року до квітня 2023-го я була в Києві. Я маю докази цього, свідки і так далі", - заявила Світлана Успенська.
У розмові з Politico Успенська пояснила, що її максимальна глибина занурення становить 30 метрів, тоді як вибухи сталися на глибині 70-80 метрів. За її словами, диверсію були здатні зробити «сили спецназу». Вона також надала газеті фотографії з геоданими, які нібито підтверджують, що вона знаходилася в Україні восени 2022 року.
Газета Suddeutsche Zeitung раніше повідомила, що генпрокуратура ФРН видала ордер на арешт українця на ім'я Володимир Ц., який працює інструктором з дайвінгу, за підозрою у підривах газопроводів «Північний потік» та «Північний потік — 2». Усього до терактів причетні троє українських інструкторів, зокрема, Світлана та її чоловік Євген. Польща підтвердила видачу ордера на арешт підозрюваного у підривах «Північних потоків». При цьому польська прокуратура заявила, що його не було заарештовано в Польщі, оскільки на початку липня він залишив її територію і попрямував до України.
Раніше колишній депутат Верховної Ради України Андрій Деркач заявив, що у його розпорядженні опинилися імена практично всієї групи українців, які виконували функцію прикриття під час підриву газопроводів. Тоді ні ім'я Володимира Ц., ні Світлани Успенської у списку не фігурувало.
Підрив «Північних потоків» пояснили патріотизмом українських дайверів
Німецькі журналісти дійшли висновку, що українці дотримувалися патріотичної позиції та «були сповнені рішучості якимось чином послужити своїй країні».
Згідно з матеріалами розслідування, пресі вдалося додзвонитися до головного підозрюваного у підриві «Північних потоків». Він був здивований звинуваченнями і одразу почав заперечувати свою причетність до підриву газопроводів, зазначається в матеріалі. Українець завершив недовгу розмову, кинувши слухавку.
Диверсію на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2» було здійснено 26 вересня 2022 року на піку газового конфлікту між Росією та Європейським союзом. Оператор оцінює вартість відновлення газопроводу 1,2-1,35 мільярда євро. Страховики вважають, що максимальна сума компенсації обмежена 200 мільйонами євро.
|