У Києво-Печерській лаврі опечатали храм
16 серпня 2024 06:06
Переглядів: 98
Коментарів: 0
Надрукувати
Міністерство культури України опечатало храм канонічної Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) у Києво-Печерській лаврі. Про це повідомляється на сайті лаври.
Зазначається, що в ніч на 14 серпня керівництво національного заповідника «Києво-Печерська лавра» від імені Мінкульту України закрило та опечатало один із храмів монастиря, який використовувався для богослужінь. Ченцям дозволили забрати церковне начиння, але заборонили проводити щоденні богослужіння.
«Відбулася подія, яка глибоко засмутила як братію святої Печерської обителі, так і численних прочан, особливо вірних УПЦ», — наголосила прес-служба лаври. Також повідомляється про пропозицію погоджувати богослужіння із керівництвом музею-заповідника.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку рішення щодо зміцнення «духовної незалежності» країни. Імовірно, йдеться про заборону УПЦ МП.
|