«Британський Білл Гейтс» безвісти зник у результаті краху яхти
21 серпня 2024 13:08
Переглядів: 144
Коментарів: 0
Надрукувати
19 серпня біля Сицилії пішла на дно розкішна суперяхта, на якій британський мільярдер Майк Лінч святкував перемогу в суді. Ще у червні йому та його соратнику Стівену Чемберлену загрожувала в'язниця за шахрайство на мільярди доларів. Він більше року провів під домашнім арештом, але зумів довести свою невинність і вийти на волю. Тепер його та інших людей, які брали участь у суді, шукають водолази. Чемберлен також загинув: кілька днів тому його збив автомобіль.
Розкішна яхта, на якій мільярдер святкував визволення, пішла на дно за лічені хвилини
Яхта Bayesian із корпусом довжиною 56 метрів, на якій мільярдер вирішив влаштувати вечірку, була унікальна. Над нею височіла єдина щогла висотою 72,27 метра. Відомий лише один корабель з вищою щоглою, і різниця не така вже й велика — всього три метри. Назва Bayesian натякала на байєсовську статистику, яка, як вважав Майк Лінч, і принесла йому багатство.
Судно стояло в морі неподалік італійського села Портічелло. Ніщо не віщувало лиха, тому капітан наказав спустити якір. Близько п'ятої години ранку, коли більшість команди та пасажирів спали, погода раптово погіршилася. На яхту обрушився шторм, потім вона опинилася на шляху водяного смерчу.
Під натиском стихії гігантська щогла переломилася навпіл. Без неї судно втратило стійкість і майже одразу ж перекинулося. Через лічені хвилини все було скінчено
Співробітниця Лінча Шарлотта Голунскі розповіла італійській газеті La Repubblica, що встигла піднятися на палубу. Коли яхта перекинулася, вона, її маленька дочка та чоловік опинилися у воді. Вона мало не втратила дівчинку, але спіймала її і намагалася тримати над водою. «Було зовсім темно, — згадує вона. — У воді я не могла розплющити очі. Намагалася кликати на допомогу, але у відповідь чула лише крики інших».
Хоча поблизу були інші кораблі, шторм їх майже не торкнувся. За словами капітана судна "Сер Роберт Баден Пауелл" Карстена Борнера, коли стихія стихла, його команда помітила, що яхта мільярдера зникла.
"Ми побачили червону сигнальну ракету, тому ми з моїм першим помічником попрямували туди і знайшли там рятувальний пліт", - розповів Карстен Борнер, капітан судна «Сер Роберт Баден Пауелл».
Судно Борнера підібрало 11 людей із затонулою Bayesian, у тому числі трьох із серйозними пораненнями. Загалом із яхти врятували 15 людей. Серед них опинилися капітан, дружина мільярдера Анжела Бакарес, Голунські з дочкою та чоловіком та юрист, яка захищала Лінча на недавньому суді. Вісім людей потрапили до лікарні.
Корабельного кока знайшли, але врятувати його не вдалося. Ще шість людей, як і раніше, вважаються зниклими безвісти. Серед них сам мільярдер, його 18-річна дочка, його адвокат Кріс Морвілло з дружиною і банкір Джонатан Блумер з дружиною. Блумер був головою ради директорів банку Morgan Stanley International і давно дружив із Лінчем. На суді він виступав як свідок захисту.
Майк Лінч вважався британським Біллом Гейтсом і тримав у штаб-квартирі живих пірань
 Майк Лінч заснував кілька успішних технологічних компаній та заробив репутацію свого роду «британського Білла Гейтса». В 1991 він брав участь у створенні фірми Cambridge Neurodynamics, яка розробляла технологію розпізнавання відбитків пальців. А через п'ять років Лінч створив компанію Autonomy, яка розробляла засоби аналізу великих обсягів даних. Це і був його найуспішніший проект.
З одного боку, Лінч був технарем і чудово знався на тому, як працює софт, створюваний його компанією. З іншого боку, колишні співробітники описують його як бізнесмена із залізною хваткою. У Autonomy діяли суворі порядки, що робили її несхожою каліфорнійські технологічні стартапи.
Переговорки називалися на честь лиходіїв із фільмів про Джеймса Бонда, а у внутрішньому дворику штаб-квартири стояв значний акваріум із живими піраннями
У 2011 році Autonomy купив американський IT-гігант Hewlett-Packard (HP). Його керівництво побоювалося, що звичайні персональні комп'ютери та принтери, які випускає HP, поступово втратить значення. Щоб підготуватись до такого розвитку подій, вони вирішили розвивати технології великих даних — на той час вважалося, що за ними майбутнє. Придбання Autonomy було покликане зміцнити цей напрямок.
Лінчу загрожувало 25 років ув'язнення за обман керівництва HP, але присяжні його виправдали
Спочатку вартість Autonomy оцінювалася в 46 мільярдів доларів, однак у результаті її придбали за 11 мільярдів доларів. Через рік керівництво HP дійшло висновку, що покупка не виправдала надій, і стало шукати винних.
Лінча звинуватили у навмисному завищенні вартості Autonomy. Юристи HP стверджували, що він та колишній фінансовий директор компанії Стівен Чемберлен перебільшували обсяги продажів, приховували існування збиткового відділу, що займався перепродажем заліза, і змушували мовчати людей, у яких це викликало сумніви.
У США Лінчу та Чемберлену звинуватили в шахрайстві, за якими їм загрожувала до 25 років позбавлення волі. У 2022 році американська влада домоглася екстрадиції мільярдера, призначила йому заставу величиною 100 мільйонів доларів і на 13 місяців помістила під домашній арешт.
У червні присяжні повністю виправдали його, і Чемберлена. Після звільнення Лінч дав кілька інтерв'ю, у яких звинуватив британський уряд у небажанні захищати своїх громадян.
"Якщо говорити відверто, причина, через яку я тут сиджу, полягає не тільки в тому, що я невинний. Причина в тому, що я маю достатньо грошей, щоб витримати процес, який затіяний спеціально для того, щоб ти його не витримав", - казав Майк Лінч.
Італійські рятувальники не вірять, що мільярдера та інших зниклих вдасться врятувати
Інженер Нік Слоен, який свого часу брав участь у рятувальній операції на круїзному судні Costa Concordia, розповів виданню Daily Mail, що зниклі люди мають шанси вижити, якщо на затонулій яхті залишилися повітряні кишені. У цьому випадку їм може вистачити кисню на два максимум три дні.
Італійські рятувальники цілий день намагалися дістатися затонулого корабля, який зараз знаходиться на глибині близько 50 метрів. У вівторок служба берегової охорони Італії заявила, що шансів знайти зниклих майже не залишилося.
|