Politico: Київ здивований негативним освітленням у США запиту про ракети Tomahawk
31 жовтня 2024 08:37
Переглядів: 60
Коментарів: 0
Надрукувати
Українські чиновники були здивовані витоком інформації секретної частини «плану перемоги» про прохання Києва передати крилаті ракети Tomahawk з дальністю 2400 кілометрів, а також негативним висвітленням в американських ЗМІ цього запиту, пише Politico.
Джерела газети стверджують, що інформація, що з'явилася в ряді публікацій, спотворена та подана в негативному світлі. Як зазначається у матеріалі, «високопоставлені київські чиновники з апарату Зеленського були спантеличені тим фактом, що злиту інформацію подано у ЗМІ в негативному ключі».
Співрозмовник видання заявив, що у Вашингтоні вивчали прохання Києва про ракети та відреагували на нього позитивно.
"Ми знаємо, що план є реалістичним. Власні військові США вивчили його та сказали, що він реалістичний", - заявив він.
Про те, що Зеленський попросив США ракети Tomahawk, написала газета The New York Times.
За словами неназваних офіційних осіб США, там залишилися незадоволеними «планом перемоги» Зеленського, бо він повністю залежить від західної допомоги.
"Показовий приклад: в одній частині ["плану перемоги"], яка не була оприлюднена, Зеленський запропонував "пакет заходів неядерного стримування", в рамках якого Україна отримає ракети Tomahawk, що, за словами високопоставленого американського чиновника, є абсолютно нездійсненним проханням", - пише The New York Times.
Дальність дії ракет Tomahawk становить 2400 кілометрів, що у сім разів перевищує радіус польоту ракет ATACMS.
Зеленський звинуватив США у зливі секретних даних щодо його «плану перемоги».
"Ви бачите, що зараз відбувається у ЗМІ, вони сказали, що Україна хоче чи хотіла отримати багато ракет, таких як Tomahawk. Але це була конфіденційна інформація", - заявив президент України.
Він наголосив, що ці відомості були озвучені лише у Білому домі. "Це означає, що між партнерами немає нічого конфіденційного", - сказав політик.
Крім того, Зеленський поскаржився, що Україна отримала лише 10 відсотків пакету допомоги, за який проголосував Конгрес США у 2024 році.
У Росії у свою чергу попередили США про наслідки постачання Києву ракет Tomahawk. Депутат Держдуми Михайло Шеремет заявив, що вони стануть пріоритетною метою Росії. Він також висловив думку, що Україна просто не зможе скористатися поставленою зброєю.
|