Німеччина, Польща, Франція вимагали розслідувати порушення на виборах у Грузії
08 листопада 2024 08:30
Переглядів: 81
Коментарів: 0
Надрукувати
Канцлер ФРН Олаф Шольц, прем'єр-міністр Польщі Дональда Туск та президент Франції Емманюель Макрон зажадали оперативного розслідування «численних порушень», які, за їхніми словами, допустили на нещодавніх парламентських виборах у Грузії.
"Грузія відхиляється від європейського шляху", - говорилося в заяві лідерів трьох держав, що входять до так званого Веймарського трикутника. Пан Шольц, Туск і Макрон попередили, що не підтримають початок переговорів про вступ Грузії до ЄС, якщо країна «не змінить нинішній напрямок» свого розвитку.
Вони також нагадали офіційному Тбілісі про заяву Європейської ради, де було сказано: уряд кавказької країни, якщо він хоче й надалі рухатися у бік ЄС, зобов'язаний «продемонструвати конкретні зусилля щодо реформ, особливо шляхом скасування нещодавно прийнятого законодавства, що суперечить європейським цінностям і принципам». .
Мався на увазі, по-перше, закон «Про прозорість іноземного впливу» (про іноагентів), ухвалений парламентом Грузії у травні минулого року на тлі бурхливих протестів опозиції та НКО. А по-друге, закон «Про захист сімейних цінностей та неповнолітніх», який різко обмежує у правах представників ЛГБТ-спільноти (рух визнано в РФ екстремістським та заборонено).
Заява лідерів «Веймарського трикутника» опублікована перед відкриттям чергового саміту Європейської політичної спільноти. Серед інших у заході беруть участь прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе із правлячої партії «Грузинська мрія» та президент Саломі Зурабішвілі.
На нещодавньому мітингу опозиційних сил у центрі Тбілісі пані Зурабішвілі, обрана всенародно в 2018 році, але, згідно з конституцією, має лише представницькі повноваження, назвала вибори, що відбулися 26 жовтня, вкраденими «Грузинською мрією».
Згідно з офіційними даними ЦВК Грузії, «Грузинська мрія» отримала під час виборів близько 54% голосів виборців, а чотири опозиційні проєвропейські коаліції спільно – близько 38%. Жодна з опозиційних коаліцій не визнала офіційних підсумків, пославшись на зафіксовані численні порушення.
|