Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Пестициди: що це таке і навіщо їх використовують?

Пестициди: що це таке і навіщо їх використовують?

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Гроші

Пестициди: що це таке і навіщо їх використовують? Засоби захисту рослин або пестициди є продуктами, аналогічними препаратам, що використовуються в медицині. Основним інгредієнтом продукту є діюча речовина (або декілька діючих речовин), що відповідає за його дію. Діюча речовина може бути природного або синтетичного походження. Продукт також може містити допоміжні речовини, такі як носії, розчинники, антидоти, синергісти або ад'юванти.


 

Ліки для рослин

Засоби захисту рослин часто називають рослинними лікарськими засобами: фітофармпрепаратами. Таке визначення є цілком виправданим, оскільки природа цих продуктів, процес їх створення, допуск до обігу та використання (оформлення дозволу), а також спосіб їх застосування є аналогічними лікарським засобам. Їхнє завдання — захист посівів насамперед від грибків (фунгіциди), комах (інсектициди) та бур’янів (гербіциди). Завдяки їм можна зберегти рослини в хорошому стані, а це означає здоров’я кінцевого споживача. Тому засоби захисту рослин відносять до пестицидів. Пестициди - це широкий термін, що визначає всі речовини, що використовуються для боротьби зі шкідливими організмами. Окрім засобів захисту рослин, це, наприклад, засоби для боротьби з гризунами та тарганами та спреї від комарів та кліщів. В Україні засоби захисту рослин можна придбати на сайті https://semena.in.ua/.

 

Кожен овоч і фрукт є частиною живих рослин. Їхнє вирощування — незалежно від того, чи йдеться про звичайне чи органічне вирощування — наражається на однакову загрозу з боку хвороб, шкідників і бур’янів. Тому необхідно протидіяти цим загрозам. У рамках комплексного захисту аграрії надають перевагу використанню нехімічних методів. Такі заходи дозволяють обмежити використання хімічних засобів захисту рослин до необхідного мінімуму. Це дає змогу зменшити тиск на природне середовище та захистити біорізноманіття сільськогосподарського середовища.

 

Розрізняють такі нехімічні методи:

  • агротехнічний– передбачає використання механічних методів знищення шкідливих організмів. До них належать, серед іншого: видалення та знищення уражених частин рослин, збирання та знищення шкідників, очищення зерна від насіння бур'янів, механічне або ручне знищення бур'янів, використання різних видів пасток.
  • фізичні - використання, наприклад, іонізуючого випромінювання та високих і низьких температур.
  • біологічні – засновані на використанні природних ворогів і антагоністів шкідників, наприклад, хижих комах і кліщів, паразитичних перетинчастокрилих або нематод, а також грибів, бактерій і вірусів, які атакують шкідників, включаючи біологічні засоби захисту рослин.

 

Коли всі вищезазначені методи не дають результатів, фермери використовують хімічні препарати, включені до реєстру засобів захисту рослин, затвердженого міністром сільського господарства та сільського розвитку. Застосування пестицидів суворо регламентовано. Фермери повинні дотримуватися правил, описаних на етикетці продукту: це включає правила та дати використання.

 

 

Засоби захисту рослин використовуються в сільському господарстві, садівництві (як професійному, так і аматорському) та лісовому господарстві, а також у міських умовах.

 

 

Фунгіциди

Вони запобігають хворобам, викликаним грибками, і борються з тими хворобами, які можуть завдати шкоди врожаю. В даний час фунгіциди використовуються переважно для захисту зернових культур, плодів і овочів.

 

 

Інсектициди

Інсектицидні обробки обмежують шкоду від таких комах, як попелиці та гусениці метеликів, які значно знижують урожай та погіршують його якість. Найчастіше їх використовують при вирощуванні овочів і фруктів, бавовнику, рису, кукурудзи.


Гербіциди

Вони дозволяють виробникам контролювати ріст бур’янів. Це важливо, оскільки бур'яни:


  • обмежити доступ рослин до світла і поживних речовин;
  • вони є середовищем розвитку шкідників і хвороб;
  • ускладнюють збирання врожаю;
  • вони збільшують витрати на очищення та сушіння посівів.

 

Гербіциди діляться на селективні (борються з певними групами рослин, але не знищують урожай) і неселективні (знищують усі рослини). Більшість гербіцидів є селективними. Ці неселективні використовуються фермерами в культурах, які вирощуються без використання плуга (системи без оранки), вони допомагають підтримувати структуру ґрунту та запобігають ерозії.