ЗМІ: Скільки може тривати перемир'я між Ізраїлем та Ліваном?
28 листопада 2024 07:25
Переглядів: 100
Коментарів: 0
Надрукувати
Конфлікт Близькому Сході поставили на паузу. Принаймні владі Ізраїлю та Лівану вдалося домовитися про перемир'я — угода про припинення вогню набула чинності вранці 27 листопада. Військово-політичний кабінет єврейської держави затвердив документ напередодні.
Проект угоди вніс до уряду прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху. Президент США Джо Байден висловив сподівання, що режим припинення вогню буде незмінним. Протягом 60 днів ситуацію в Лівані під свій контроль мають взяти сили безпеки цієї країни та військові.
Поки у зарубіжних ЗМІ та аналітиків зберігаються побоювання, чи хтось із сторін порушуватиме умови перемир'я.
"Перемир'я може покласти край конфлікту, який тривав більше року", - з таким заголовком вийшла стаття The New York Times.
Репортаж The Washington Post починається зі слів «угода ставить на паузу смертоносну війну в Лівані за останні десятиліття».
Дороги, що ведуть з Бейрута на південь Лівану, були заповнені машинами лише за кілька годин після укладання угоди, передає кореспондент The Guardian. Угруповання «Хезболла» випустило інструкції для мешканців, які хочуть повернутися до своїх сіл. Радісні люди поверталися в Тир, друге за величиною місто на півдні країни. Навіть незважаючи на те, що більша його частина зруйнована після двох місяців бомбардувань. При цьому ізраїльська армія рекомендувала цивільному населенню не повертатися до цих регіонів, оскільки це ще зона бойових дій, зазначає видання.
Досі незрозуміло, чи зможе Ізраїль завдати удару по «Хезболлі», якщо вважатиме, що угруповання порушило угоду, зазначає Associated Press. Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху наполягає на тому, що це була одна з умов, проте офіційні особи Лівану та «Хезболли» відкинули цю заяву. І Ліван, і Ізраїль зберігають за собою право на самооборону відповідно до міжнародного права, додав високопосадовець адміністрації Джо Байдена в бесіді з The Washington Post.
Чи стане припинення вогню в Лівані фіналом дипломатичних зусиль Байдена на Близькому Сході або буде кроком до масштабніших угод, які могли б покласти край війні в секторі Газа, запитує The New York Times. Перемир'я з «Хамасом» та звільнення заручників стало б великим фінальним досягненням команди чинного президента. Однак після стільки загострень важко уявити, що це можливо за час, що залишився. Особливо, якщо прем'єр Нетаньяху вирішить, що йому краще дочекатися вступу на посаду обраного президента США Дональда Трампа. Це станеться 20 січня.
|