Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » У Південній Кореї силовикам заборонили заходити до будівлі парламенту

У Південній Кореї силовикам заборонили заходити до будівлі парламенту

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика

У Південній Кореї силовикам заборонили заходити до будівлі парламенту Представникам Міноборони та поліції Південної Кореї заборонено заходити до будівлі Національних зборів (парламенту), повідомив генеральний секретар парламенту Кім Мін Гі. За його словами, напередодні через оголошений воєнний стан у будівлі парламенту перебували майже 300 військовослужбовців. 

 

Трансляція виступу велася на сайті законодавчого органу.


«З сьогоднішнього дня секретаріат парламенту вирішив заборонити всім співробітникам Міністерства оборони та поліції вхід до Національних зборів. Це терміновий захід для захисту безпеки законодавців та забезпечення функціонування парламенту», - сказав на прес-конференції пан Кім.

 

Генсек Національних зборів уточнив, що вчора, 3 грудня, з 22:50 (16:50 за київським часом) поліцейські закрили ворота на територію парламентського комплексу і не пускали законодавців та інших чиновників. А з 23:48 (17:48 мск) до 1:18 середи (19:18 мск) Міноборони на 24 гелікоптерах направило до парламенту близько 230 військових.

 

Ще приблизно 50 військовослужбовців увійшли до будівлі Нацзборів, перестрибнувши через стіну його комплексу, додав Кім Мін Гі.

 

Він оприлюднив запис із камер відеоспостереження, на якому озброєні люди висаджуються на майданчику на території комплексу, а потім швидко проходять до будівлі та опиняються у головній залі. Він заявив, що секретаріат розгляне збитки, завдані парламенту, та притягне до відповідальності винних у «незаконних діях».

 

Криза в Південній Кореї стала наслідком оголошеного 3 грудня президентом країни Юн Сок Йолем рішення про введення воєнного стану. Робота парламенту та політичних партій була заборонена. Повідомлялося про зіткнення маніфестантів, які зібралися перед парламентом, з військовою поліцією.

 

Пізніше Національні збори, в яких 170 із 300 мандатів належить опозиційній Демократичній партії «Тобуро», проголосували за відміну військового стану. Уряд заявив, що схвалює такий крок. Із цим погодився і сам Юн Сок Йоль. Опозиція має намір звинуватити його в держзраді і зажадала відставки глави держави, погрожуючи запустити процедуру імпічменту.