Президентом Грузії обрано Михайла Кавелашвілі
15 грудня 2024 07:49
Переглядів: 84
Коментарів: 0
Надрукувати
Президентом Грузії обрано кандидата від партії «Грузинська мрія» Михайла Кавелашвілі. Він набрав 224 голоси членів виборчої колегії виборців, випливає з підрахунків ЦВК. Пан Кавелашвілі був єдиним кандидатом на пост президента.
Дані ЦВК передає телеканал Mtavari. У матеріалі каналу йдеться про те, що всього у виборах взяли участь 225 виборців. Бюлетень депутата Ади Маршанія, яка не віддала голос за Михайла Кавелашвілі, визнали недійсним.
Голосування проходило у грузинському парламенті з 9:00 (8:00 за київським часом) до 14:00 (13:00 за київським часом) на засіданні виборчої колегії з вибору. Вона складалася з 300 парламентаріїв та депутатів, 211 із них — делегати «Грузинської мрії». Для перемоги під час виборів необхідно набрати більшість голосів, тобто. як мінімум 151 голос із 300.
61 опозиційний депутат у 150-місцевому парламенті Грузії, а також опозиціонери у представницьких органах автономій та муніципалітетів ніяк не змогли б вплинути на результати голосування. Президентським виборам, які проводять колегія виборців, опозиційні депутати оголосили бойкот. Чинний президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявляла, що «залишиться на посаді до виборів легітимного парламенту».
|