"Газпром" заявив, що Молдова перестане отримувати газ з 1 січня. Кишинів заборгував понад 700 мільйонів доларів
29 грудня 2024 04:14
Переглядів: 68
Коментарів: 0
Надрукувати
«Газпром» повідомив, що з 1 січня 2025 року Молдова перестане отримувати газ через борги — вона винна російській компанії більше 700 мільйонів доларів.
Прем'єр-міністр Дорін Речан, який раніше відмовився від виплати, заявив, що Кишинів може звернутися до міжнародного арбітражу через зупинення постачання газу до республіки.
Як повідомила російська компанія, у зв'язку з відмовою молдавської сторони врегулювати заборгованість за постачання газу, «Газпром» направив до Кишинева повідомлення. У ньому йдеться, що «Молдовагаз» регулярно не виконує своїх платіжних зобов'язань за чинним контрактом, що є суттєвим порушенням його умов.
У зв'язку з цим з 8:00 за київським часом 1 січня вводиться обмеження на постачання газу до Молдови. Воно діятиме, поки «Газпром» не повідомить Кишинева про інше. Компанія залишає за собою всі права, включаючи право на одностороннє розірвання контракту та право вимагати від «Молдовагазу» відшкодування всіх збитків.
У Кишиневі зажадали негайно обговорити борги перед "Газпромом"
Партія соціалістів Молдови вимагає скликати екстрене засідання уряду за участю представників «Молдовагаз» через рішення «Газпрому». Голова партії Ігор Додон заявив, що необхідно розслідувати причину боргів, що накопичилися, і притягнути до відповідальності винних. Він також закликав повернутися до діалогу з Росією для запобігання гуманітарній катастрофі.
Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан, коментуючи заяву «Газпрому», сказав, що Кишинів може звернутися до міжнародного арбітражу, щоб захистити національні інтереси та домогтися компенсації у зв'язку з рішеннями Москви. За його словами, обмеження постачання газу ставить під загрозу безпеку молдавських громадян і може спричинити економічні втрати.
Наприкінці листопада Речан висловився проти виплати "Газпрому" боргу у розмірі 709 мільйонів доларів, назвавши його "неіснуючим".
При цьому політик зазначив, що влада республіки, як і раніше, «повна рішучості» забезпечити енергетичну безпеку Молдови, однак без прийняття умов, що зачіпають національні інтереси.
|